YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
New York Times'tan ilginç iddia! ABD'nin asıl amacı...
Türkiye'nin Afrin operasyonu için sinyalleri vermesinin ardından Amerika basını, ABD'nin asıl amacının petrol olduğunu yazdı.
New York Times'tan ilginç iddia! ABD'nin asıl amacı...
17 Ocak 2018 / 19:30 Güncelleme: 17 Ocak 2018 / 19:31

ABD'de yayımlanan The New York Times gazetesi, ABD'nin Türkiye sınırında kurmayı planladığı 30 bin kişilik sınır koruma gücünün bölgede 'endişe' ile karşılandığını yazarken bu adımın Suriye'nin daha fazla bölünmesine yol açabileceği yorumunu yaptı. New York Times ABD'nin Suriye'deki asıl hedefini de açık etti.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE AÇIK DESTEK VERDİ

İç savaşın yaşandığı Suriye'ye barış getireceğini savunan Amerika, bölgeye girdikten sonra terör örgütlerine destek olarak sivil katliamların önünü açtı. Suriye'de milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan ABD, Türkiye'de kanlı saldırılar düzenleyen PKK'nın Suriye'deki uzantılarına da açık bir şekilde destek verdi.

ABD GAZETESİ YAZDI: 2 YILDIR YATIRIM YAPILIYOR

YPG'li teröristlere yaklaşık 5 bin TIR silah ve mühimmat gönderen Amerika'nın gerçek emellerini The New York Times yazdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı bir şekilde Afrin'e girileceğini söylemesinden sonra Amerikan basınında çıkan haberde, 2 yıldır bölgeye önemli yatırımlar yapıldığına dikkat çekildi.

AMERİKA'NIN GÖZÜ SURİYE'DEKİ PETROL YATAKLARINDA

New York Times'ın söz konusu haberinde; "Amerika, 2 yıldır bölgeye ciddi bir şekilde yatırım yapıyordu. Şimdi bir devlet oluşturma amacı var. Bu bölge aslında Suriye'nin en zengin petrol yataklarına sahip." ifadelerine yer verildi.

petro doğru mu
 // hursit dilaver
afrinde petrol mü var.. bu her şey, değiştirir....
18 Ocak 2018 Perşembe 15:53
Patron başkan
 // Aydın
Patron başkan nasıl kaynak bulunacağını, nasıl sömürüleceğini, nasıl vergi kaçırılacağını, nasıl gökdelenler dikilip bedelinin yabancı ülkelerin mülteci okarak bike kabul edilmeyen yoksul mağdur insanlarına yükleneceğini, mafya ya da terör örgütleriyle nasıl iş tutukacağını çok iyi biliyor. Altta kalanın canı çıksın!...
18 Ocak 2018 Perşembe 12:50
nasıl da asıl amacı gizliyorlar.
 // remzi
haddir lan yavşk , ASIL AMAÇ İSLAMA KARŞI. İslamı yok etmek birinci amaç, biz o siyonist leri çok iyi biliriz....
18 Ocak 2018 Perşembe 09:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler