YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
New York Times ağzından baklayı çıkardı
New York Times, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'yoldan çıktı' ifadesini kullanırken, Fethullah Gülen hakkında da 'karizmatik vaiz' dedi.
New York Times ağzından baklayı çıkardı
05 Haziran 2015 / 02:30 Güncelleme: 05 Haziran 2015 / 11:06

Paralel örgütle bir araya gelerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine haberlere imza atan Amerikan gazetesi New York Times, Erdoğan'ın sert tepkisine yine kara propagandayla cevap verdi.

"Türkiye'deki seçim Erdoğan için referandum" başlığı altında, Shreeya Sinha imzasıyla çıkan yazıda yine Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na göndermeler yapıldı, MİT TIR'ları hatırlatıldı, Putin göndermesinde bulunuldu, altın klozet denildi, basın özgürlüğünden söz edildi.

Türkiye'deki CHP, MHP, HDP Ve Fetö'nün Tezviratlarının Tıpa Tıp Aynısı New York Times'ta "Analiz" Diye Yayınlandı

Konu başlıklarına bakıldığında, New York Times'ın yazdıklarının tamamının, Türkiye'de CHP, HDP, MHP ve paralel örgütün hiçbir etik sınır ve milli hassasiyet gözetmeden hoyratça Erdoğan'a ve devlete karşı başlattıkları saldırıda kullanılan tezviratlardan alıntılandığı görülüyor.

New York Times'ın "analiz" kalitesi Kılıçdaroğlu ve Samanyolu seviyesine kadar düştü mü?

Dünyanın en önemli gazetelerinden olduğu iddia edilen New York Times gibi bir gazetede, yalanların, iftiraların, hakaretlerin copy-past marifetiyle kayda geçirilmiş olması, ve bunun da "analiz" kisvesine büründürülüp pazarlanması, uluslararası medyanın gerçek seviyesini ortaya koydu.

Erdoğan için kullanılan ifade: "Yoldan çıktı"

Baştan aşağı Erdoğan karşıtlığı üzerine kurgulanmış olan yazıda, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı hakkında "artık yoldan çıktı" ifadesinin kullanılması da ayrı bir hadsizlik olarak dikkat çekiyor.

Fethullah Gülen için kullanılan ifade: "Karizmatik vaiz"
 
New York Times, Erdoğan için "artık yoldan çıktı" derken, Fethullah Gülen'den bahsederken ise "karizmatik vaiz" ifadesine başvuruyor. Ayrıca Fethullah Gülen'in gülümserken özenle çekilmiş, "sempatik" bir fotoğrafının kullanıldığı da görülüyor.
 

STAR

en karizmatik fırıldak..
 // atiker
bunun okadar kötü sıfatı mevcutki hangi birini söyleyesin şaşırıp kalıyorsun kısaca kötülüklerin efendisi demek en uygunu allah şerlerinden tüm insanlığı korusun......
05 Haziran 2015 Cuma 13:53
uşaklıkta sınır tanımayan karizmatik hizmetkar
 // Ömer
Ülkesine,insanına,yol arkadaşlarına bile ihanet edenleri,uşaklıkta sınır tanımayanları verdiğiniz sözde ödüllerinizle tasmalarını ellerinizde bulundurduğunuz satılmışların gerçek yüzlerini bu halk daha iyi tanımaya başladı. ...
05 Haziran 2015 Cuma 13:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler