YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
New York kıyameti yaşıyor
ABD Başkanı Barack Obama, Sandy kasırgasının ABD'nin doğu sahilini vurmasının ardından New York ve Long Island'ı, ''büyük afet'' bölgesi ilan etti.
New York kıyameti yaşıyor
30 Ekim 2012 / 21:40 Güncelleme: 30 Ekim 2012 / 21:45

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN...

ABD'nin doğu yakasında etkili olan Sandy kasırgası nedeniyle ülkede ölenlerin sayısı 39'a yükseldi.

Yetkililer, Sandy kasırgasında, çoğu devrilen ağaçlar yüzünden 39 kişinin yaşamını yitirdiğini, kurtarma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

FlightAware'in internet sitesinden yapılan açıklamada, 15 binden fazla uçak seferinin iptal edildiği belirtilerek, New York metrosunun 108 yıllık tarihinin en ağır hasarını aldığı bildirildi.

New York metrosunda tünelleri su basarken, metronun yeniden açılabilmesi için elektrik donanımının temizlenmesi gerektiği vurgulandı.

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, metronun ne zaman açılacağı konusunda bir ''Takvimleri'' olmadığını, otobüs seferlerinin ise yarın başlamasını umduğunu ifade etti.  

Bloomberg ayrıca New York'un büyük bölümüne elektriğin 2 ya da 3 gün içinde verileceğini belirtti.

New York'taki 3 büyük havaalanı da pistlerini sel bastığı için kapalı.

New York Menkul Kıymetler Borsası, 2 günlük kapanışın ardından yarın yeniden açılacak. Borsa, bundan önce en son 1888 yılında iki gün süreyle kapanmıştı.

New Jersey Valisi Chris Christie, düzenlediği basın toplantısında, New Jersey-New York hattında çalışan Path banliyö treni hizmetinin de 7 ila 10 gün süreyle durdurulacağını kaydetti.   

Bu arada, ABD Enerji Dairesi, 8 milyon ev ve iş yerine elektrik verilemediğini açıkladı.

Appalaş Dağları'nda yoğun kar yağışına neden olan Sandy kasırgasının, yönünü New York'un batısına çevirerek, Kanada'ya ilerlemesi bekleniyordu. 

Sandy kasırgası, Karayipler'de de 69 kişinin ölümüne neden olmuştu.

aa

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler