YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netenyahu: "Yahudi yerleşimcileri Hamas'ın kaçırdığına dair deliller var"
Netenyahu: "Yahudi yerleşimcileri Hamas'ın kaçırdığına dair deliller var"
22 Haziran 2014 14:06
İsrail Başbakanı Netanyahu, Batı Şeria'da kaçırıldığı iddia edilen kayıp 3 Yahudi yerleşimciyi Hamas'ın kaçırdığı yönünde kesin delillere sahip olduklarını öne sürdü.

İsrail Başbakanlık Sözcüsü Ofer Gendelman, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın başında yaptığı konuşmayı sosyal paylaşım ağı Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Batı Şeria'da kaçırıldığı iddia edilen kayıp 3 Yahudi yerleşimcinin, Hamas tarafından kaçırıldığını iddia eden Netanyahu'nun konuşmasında, "Elimizde 3 yerleşimci genci Hamas'ın kaçırdığına dair kesin deliller var. Gerçekleri çok yakında açıklayacağız, elimizdeki delilleri birçok ülkeyle paylaşacağız" şeklinde konuştuğu belirtildi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, "3 Yahudi yerleşimciyi kaçırma olayına karışanlar hesap verecek" şeklindeki sözlerini de hatırlatan Netanyahu'nun, şunları kaydettiği bildirildi.

"Hamas'ın kaçırma olayının arkasında olduğuna dair deliller ortaya çıkarıldığında, Devlet Başkanı Abbas'ın sözlerini pratik olarak test edeceğiz. Abbas'ın sözlerini yalnızca kaçırılanların geri getirilmesi değil aynı zamanda Hamas'la kurduğu uzlaşı hükümetini dağıtması anlamında da test edeceğiz."

İsrail askerlerinin kaybolan yerleşimcileri bulmak amacıyla düzenlediği operasyonlar sırasında Filistinlileri öldürmesini ise Netanyahu'nunİsrail askerlerinin kendilerini savunması şeklinde açıkladığı kaydedildi.

İsrail yönetimi, 12 Haziran'da, Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan 3  Yahudi yerleşimci gencin kaçırıldığını iddia etmiş, bu konuda Filistin yönetimini sorumlu tutmuştu. Bu kişilerin bulunması içinİsrail parlamentosu, orduya operasyon yapma dahil, geniş yetkiler vermişti.

 

AA

14:41
 // ZAMANLAMAYA BAK ÇAY DEMLE
Bir taraftan 3 yahudi için Filistinlilere ölüm kusan İsrail, bir taraftan 80 vatandaşı kaçırılıp, eli kolu bağlı Türkiye algısı. Gel de IŞİD bir yahudi örgütüdür deme. Anlama kardeşim, anlama! Sana anlatmıyorum zaten. Sen düz bakmana devam et....
22 Haziran 2014 14:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler