YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu'nun dilinden yine kan damladı
Gazze'yi kana bulayarak binlerce masumun kanını döken İsrail'in Başbakan'ı Netanyahu, tüm çağrılara kulaklarını tıkayarak katliama devam mesajı verdi.
Netanyahu'nun dilinden yine kan damladı
24 Ağustos 2014 / 22:01 Güncelleme: 24 Ağustos 2014 / 22:07

Netanyahu, haftalık bakanlar kurulu toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, 'Hamas işlediği suçlardan dolayı ağır bedel ödüyor ve ödeyecek. Gazze halkını, Hamas'ın içinde terörist aktivitelerinde bulunduğu binaları acilen boşaltmaya çağırıyorum. Bu yerler bizim için hedeftir' ifadelerini kullandı.

'Son günlerde İsrail vatandaşlarına ateş açanların dokunulmazlıklarının olmadığını gösterdik.' diye konuşan Netanyahu, 'Görevimizi tamamlama da kararlıyız, sabırlıyız. 'Koruyucu Hat' operasyonu amaçlarımıza ulaşana kadar devam edecektir' dedi.

Süren askeri harekatın okullar açıldıktan sonra da devam edebileceğini belirten Netanyahu, Gazze Şeridine yakın yerlerde kollektif tarım faaliyetleriyle uğraşan ve 'Kibbutz'larda yaşayan Yahudilere de hükümet olarak gelecek bakanlar kurulu toplantısında bir yardım paketi açıklama hazırlığında olduklarını belirtti.

Son olarak Hamas için, 'Hamas IŞİD'dir, IŞİD Hamas'dır' iddiasında bulunan Netanyahu, 'her ikisi de aynı yönde. İkisi de aynı zehirli ağacın dalları. Her iki harekette içinde insan hakları olmayan, azınlıkları öldüren, İslam devleti ve halifelik kurmayı amaçlıyor.' diyerek İsrail devletinin "İslamcı şiddette karşı çağdaş dünyanın yanında durmaya devam edeceğini" ileri sürdü.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler