YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu'dan yaralı askerlere ziyaret
Netanyahu'dan yaralı askerlere ziyaret
22 Temmuz 2014 19:32
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze saldırılarında yaralananan bir grup askeri hastanede ziyaret etti.

Gazze'deki saldırılar esnasında yaralandıktan sonra Aşkelon'da (Askalan) Barzilai Tıp Merkezine taşınarak tedavi edilen İsrail askerlerini ziyaret eden Netanyahu, tedavi gören askerlere, "Tüm İsrail sizi kucaklıyor ve hızla iyilieşmenizi umut ediyor. Siz en önemli görevde ülkenizi savunurken yaralandınız" dedi.

Netanyahu ziyaret sırasında beraberinde bulunan İsrail'de görev yapan ülkelerin büyükelçilerine de sizden sadece destek istemiyorum, ahlaki olarak da terör örgütü bize saldırıyor. Her demokrasi İsrail'in kendini savunmak için yaptığını yapardı." dedi.

Öte yandan İsrail Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada bu sabah erken saatlerde Başbakan Netanyahu'nun Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve AB Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton ile görüşerek muhataplarına "uluslararası toplum Gazze'yi silahsızlandırmalı" dediği ifade edildi.

 İsrail’in Gazze'ye düzenlediği operasyonda ölen askerlerin sayısının 28'ye yükseldiği bildirilmişti. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, dünden bu yana, direniş gruplarıyla girilen çatışmalarda 3’ü ağır olmak üzere 7 askerinin yaralandığı belirtilmişti. 

 

AA

Bu birşey değil
 // Muhafız
Daha Netanyahu birşey görmediki, 22000km.lik ülkesi Hiroşima vakasını yaşayınca ülkesinin ne hale geldiğini ozaman görecek, ozaman boyunun ölçüsünü alacaklar... ...
23 Temmuz 2014 Çarşamba 02:31
21:20
 // Ahmet
Yolcudur abbas.. Yakında devrilir,3-5 yıl sonra katliamdan yargılanır.....
22 Temmuz 2014 21:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler