YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu'dan 'skandal' açıklama
Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'ndaki çalışmalarında İsrail'in onbinlerce Filistinli'yi öldürdüğüyle ilgili açıklamasına İsrail'den cevap geldi. Erdoğan'ın sözlerinin çirkin olduğunu söyleyen Netanyahu, söylenenleri "asılsız ve skandal olarak değerlendirdi.
Netanyahu'dan 'skandal' açıklama
27 Eylül 2011 / 11:57 Güncelleme: 27 Eylül 2011 / 12:13

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu çalışmaları sırasında Yahudi Soykırımı ve İsrail'in onbinlerce Filistinli'yi öldürdüğü yolundaki sözlerini cevaplandırırken, "Bunlar, gerçeklerle uzaktan yakından hiçbir ilgisi bulunmayan çirkin suçlamalardır" ifadesini kullandı.

İsrail Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Netanyahu, Başbakan Erdoğan'ın sözlerini "asılsız" ve "skandal" olarak değerlendirdi.

"Bunlar, gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan çirkin suçlamalar. Soykırım, tarihte bizim halkımıza karşı işlenmiş en kötü suçtur" ifadelerini kullanan kullanan Netanyahu, "İsrail'in Filistin terörizminden binlerce vatandaşını kaybettiği" düşüncesini dile getirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu çalışmaları sırasında Amerikan CNN televizyonundaki açıklamalarında sürekli "Filistinliler'in İsrail halkını devamlı bombalarla rahatsız edip, çok sayıda İsrail vatandaşının öldürüldüğünün söylendiğini" belirterek, "Bize Filistinliler'in attıkları füzelerle, bombalarla kaç İsrailli öldürülmüş, belgelesinler" demişti.

"Yüzlerce, binlerce, on binlerce Filistinli'nin öldürüldüğü çok açık, net ortadadır. Sadece Gazze'de binlerce insan öldürüldü" diyen Başbakan Erdoğan,  "İsrailliler'in, tarihteki bir soykırımın arkasına sığınıp, bununla dünyada kendilerini mağdur, mazlum konusuna soktuklarını" da vurgulamıştı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler