YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu'dan haddini aşan sözler
Netanyahu, "Aynı İslami terör şebekesi ile karşı karşıyayız ve hep beraber savaşmalıyız. Hamas,IŞİD ve IŞİD, Hamas'tır" ifadelerini kullandı.
Netanyahu'dan haddini aşan sözler
29 Eylül 2014 / 22:51 Güncelleme: 30 Eylül 2014 / 08:08

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, terörün İsrail'i, Amerika Birleşik Devletleri'ni (ABD), ılımlı Arap ülkelerini ve Avrupa'yı tehdit ettiğini belirtti.

İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kudüs'te ABD Senato Üyesi Darrell Issa ile görüşmesinden önce açıklamalarda bulunan Netanyahu, "Aşırı İslamcı terörizm bütün dünyayı tehdit ediyor. İsrail'i, ABD'yi, ılımlı Arap ülkelerini, Avrupa'yı ve herkesi tehdit ediyor" dedi.

Netanyahu, "Aynı İslami terör şebekesi ile karşı karşıyayız ve hep beraber savaşmalıyız. Hamas, Irak Şam İslam Devleti'dir (IŞİD) ve IŞİD, Hamas'tır" ifadelerini kullandı.

Hamas ve IŞİD'in "aynı ağacın iki dalı" olduğunu iddia eden Netanyahu, Amerikalı gazeteci James Foley'in vahşice öldürüldüğünü gördüğünü ve 3 Yahudi Yerleşimci'nin öldürülmesini gördüklerini iddia etti.

Hamas'ın Yahudi yerleşimcilerin öldürülmesini üstlendiğini öne süren Netanyahu, "Aşırı İslamcı teröre karşı ortak bir cephe oluşturulması gerektiğini" ifade etti.

İsrail yönetimi, 12 Haziran'da, Batı Şeria'daki Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan 3 Yahudi yerleşimci gencin kaçırıldığını iddia etmiş, bu konuda Filistin yönetimini sorumlu tutmuştu. İsrail Parlamentosu, bu kişilerin bulunması için orduya operasyon yapma dahil, geniş yetkiler vermişti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 3 Yahudi yerleşimcinin ölü bulunmasına ilişkin, "Bundan Hamas sorumludur ve bedelini ödeyecek" ifadelerini kullanmıştı.

Hamas, bu olayla hiçbir şekilde ilgisi olmadığını açıklamıştı. Şu ana kadar hiçbir Filistinli gruptan da saldırıyı üstlenen olmadı.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü.

İsrail, olayların ardından 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adı altında Gazze'ye de havadan, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti.

İsrail ordusunun 7 Temmuz'da Gazze'ye başlattığı saldırılardan bu yana 2 bin 77 kişi yaşamını yitirdi, 10 bin 310 kişi yaralandı.

 

SABAH

Etiketler: , ,
Esas terör din örgütü sizsiniz
 // Muhafız
Esas yıllardan beri Ortadoğu da ve Müslüman dünyasında çoluk çocuk, kadın demeden acımasızca katlederken, öldürürken sizin bu yaptıklarınızın esas yahudi din terörüdür,bir din terörü varsa oda yahudi din terörüdür, gazze'de yıllarca çoluk çocuk, kadın demeden acımasızca öldürürken, plajlarda küçücük çocukları katlederken, öldürürken sizin bu yaptıklarınız terör olmuyorda şimdide başkalarınımı suçluyorsunuz?, esas bir gün gelecek mutlaka bu yaptıklarınızın hesabını elbette vereceksiniz..!!! ...
30 Eylül 2014 Salı 00:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler