YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu'dan 'Erdoğan' sorusuna ilginç cevap
İsrail'in Jerusalem Post gazetesince Kudüs'te düzenlenen Diplomasi Paneli'nde konuşan Netanyahu, Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Netanyahu'dan 'Erdoğan' sorusuna ilginç cevap
20 Kasım 2015 / 03:02 Güncelleme: 20 Kasım 2015 / 07:52

Gazetenin haberine göre, "Türkiye'deki seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kazandığı zafer göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye ile ilişkileri düzeltme imkanı olduğunu düşünüyor musunuz" sorusuna Netanyahu, "Bu konuyu inceliyoruz" diye cevap verdi. 

''ARAŞTIRMA İMKANI VAR''

Netanyahu, "Diplomatik ilişkilerdeki zor duruma rağmen Türkiye ile İsrail arasındaki ticaret, tarihinin en yüksek seviyesinde ve Akdeniz'de bulunan doğal gaz rezervleriyle ilgili Türkiye ile işbirliği olanaklarını araştırma imkanı var" diye konuştu.

"Suriye'deki gelişmeler ve İran'ın sürekli tutunabileceği bir zemin elde etme ihtimali İsrail'i endişelendirdiği gibi Türkleri de epeyce endişelendiriyor" ifadesini kullanan Netanyahu, "Ortak çıkarlar söz konusu olmakla birlikte, bunlar her zaman üzerinde çalışılabilir bir siyaset üretmeyebilir" değerlendirmesini yaptı.

 

AA

 // Rasim DUMAN
HAMAS terorist bir orgut degil, ulkesini Yahudi terorislerden kurtarmaya calisan bir "kuvvayi milliye"dir. Turkiye'nin kolunun bukulemeyecegini 1 Kasim'dan sonra daha iyi anladiniz, simdi o bilegi opmek icin - ki bu bile sizin icin bir sereftir - kuyruk salliyor, "yalakalik" yapiyorsunuz !...
20 Kasım 2015 07:41
ŞEYTAN-YAHU..
 // Adem
sen bu kafa ve pis ağızla wc bekçisi bile olamazsın ama seni insan zannediyorlar maalesef ŞEYTAN-YAHU.....
20 Kasım 2015 Cuma 05:56
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler