YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu'dan akıl almaz Mescid-i Aksa açıklaması
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Mescid-i Aksa gerginliği nedeni ile açıklama yaptı.
Netanyahu'dan akıl almaz Mescid-i Aksa açıklaması
06 Kasım 2014 / 07:42 Güncelleme: 06 Kasım 2014 / 11:09

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in Kudüs'teki politikalarına yönelik eleştirilere ilişkin, "Bazıları için İsrail'in Kudüs'teki egemenliği politik mücadelenin bir parçası. 3 bin yıldır Yahudiler'in başkenti olan Kudüs provokasyon olarak nitelendiriliyor" dedi.

Netanyahu, Knesset'te yaptığı konuşmada, geçtiğimiz aylarda ve özellikle son günlerde, Ebu Mazen (Mahmud Abbas) ve Hamas tarafından kendilerine karşı bir kışkırtma kampanyası yürütüldüğünü belirterek, "Hamas terör saldırıları yapabilir ve Ebu Mazen de kendilerine başsağlığı mektubu yollayabilir. Ben de buradan Jidan Asad adlı güvenlik görevlimize başsağlığı dilemek istiyorum. Ayrıca yaralıların da bir an önce iyileşmesi temennisinde bulunuyorum" diye konuştu.

"Birleşmiş Kudüs, ebedi başkentimizdir" diyen Netanyahu, "Kudüs için savaşıyoruz. Uzun bir savaş olabilir ancak galip geleceğize eminim. Bazıları için İsrail'in Kudüs'teki egemenliği politik mücadelenin bir parçası. 3 bin yıldır Yahudiler'in başkenti olan Kudüs provokasyon olarak nitelendiriliyor" ifadelerini kullandı.

Netanyahu, şunları kaydetti:

"Tarihi yeniden yazmak istiyorlar. Kudüs'e olan büyük yakınlığımızı göz ardı ediyorlar ve Mescid-i Aksa'daki statükoyu değiştirmeye çalıştığımızı öne sürüyorlar. 'Aksa'yı yıkmak istediğimiz' ya da 'Müslümanlar'ın buradaki ibadetlerine müdahele etmek istediğimiz" gibi yalanlar yayıyorlar. Bundan daha büyük bir yanlışlık olamaz."

 

AA

Netenyahu sona ramak kaldı
 // Dr.Cüneyt DİLER
Benyamin Netenyahu ve Tüm Siyonistler Armagedon Sürecini Hızlandırmak Adına Kendi Halkınızın ve de Tüm Siyonist Örgütlenmelerinizin Sonunu Kendi Ellerinizle Getirmek Üzeresiniz Tarih Bunu Yazacak...
06 Kasım 2014 Perşembe 01:54
Müslüman Türk âleminin sabrını taşırmak üzeresiniz...!!!
 // Devlet-i Ebedi müddet sabrımızı taşırmayın olaca
Ey Netanyahu :Kudüs kesinlikle Yahudilerin ebedi başkenti değildir ve bundan sonrada olmayacaktır, inanki müslüman Türk âlemininsabrını taşırmak üzeresiniz, yoksa olacakları tahmin bile edemezsiniz, o 22000 kilometrelik ülkenizi 5 kilotonluk nükleer silahla taş taş üzerine bırakmayız, ve birdaha ülkenizde ne yaşayabilir nede dönebilirsiniz, böyle bir durumda müslüman alemini sorumlu tutmayın, telavivde, hebronda ikinci Hiroşima vakasını yaşamanızı bizlerde istemiyoruz, sabrımızı zorlamayın..!!! ...
06 Kasım 2014 Perşembe 01:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler