YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu 'Yok artık' dedirtti
Netanyahu 'Yok artık' dedirtti
12 Kasım 2014 00:03
Netanyahu, "İsrail'e karşı yürütülen bir terör kampanyasının tam ortasındayız" açıklamasında bulundu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Ebu Mazen (Mahmut Abbas), halkını barıştan yana eğiteceği yerde, onlara terörizm eğitimi veriyor. Esas üzücü olan ise uluslararası camia, başkentimizde inşa ettiğimiz her balkon için bizi kınıyor" dedi.

Netanyahu, güvenlik toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "İsrail'e karşı yürütülen bir terör kampanyasının tam ortasındayız. Bu kampanya, İsrail devletinin kuruluşundan, hatta daha öncesinden bu yana devam ediyor. Şimdiye kadar terörizmi bertaraf ettik bundan sonra da bertaraf etmeye devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

İsrail güvenlik birimlerinin de katılımıyla yapılan toplantının ardından bir dizi kararlar alındığını belirten Netanyahu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunlardan birincisi, İsrail vatandaşlarının güvenliğini sağlamak için sahadaki güvenlik güçlerinin sayısını artırmak. Diğerleri ise teröristlerin evlerini yıkmak; taş, kutu, havai fişek ve yangın bombası atanlara karşı sert tedbirler almak. Taş atan çocukların ebeveynlerini cezalandırmak, Kudüs'te huzursuzluğa neden olan elementleri yasa dışı ilan etmek."

Netanyahu, Ebu Mazen'in saldırıları önleme çabasına yardımcı olmamasını eleştirerek, "Ebu Mazen, halkını barıştan yana eğiteceği yerde, onlara terörizm eğitimi veriyor. Esas üzücü olan ise uluslararası camia, başkentimizde inşa ettiğimiz her balkon için bizi kınıyor" diye konuştu.

"Buradan İsrail vatandaşı Araplara seslenmek istiyorum" diyen Netanyahu, "Propaganda ve kışkırtmalara kanmayın. Öfkeli azınlığın oyununa gelmeyin. Eşit haklara ve sorumluluklara sahip vatandaşlarsınız ve bir vatandaşın ilk sorumluluğu hukuk kurallarına uymaktır" şeklinde konuştu.

 

AA

Aklınız biran önce başınıza alın, zamanınız varken...!!!
 // Devlet-i Ebedi müddet
Senin gibi gazze'de 2157 insanı ve bu insanlardan 492 si çocuk olan insanları hunharca öldüren, katleden insanlıktan nasibini almamış katliamcılar olduğu müddetçe barıştan söz etmek olanaksız olacak. Sen bu tavrını, tutumunu değiştirmezsen inanki ülken ve halkını çok büyük tehlikeye atarak altından kalkamayacağın olaylara sebebiyet vereceksin. 22000 kilometrelik ülkenizde ikinci Hiroşima vakasını yaşayacak olursanız ülkenizde ne yaşayabilir nede dönebilirsiniz,ülkenizde taş taş üstünde kalmaz.!...
12 Kasım 2014 Çarşamba 03:17
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler