YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu: Türkiye ile ilişkileri normalleştirmek istiyoruz
İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye ile İsrail arasında bir görüşme daha olacağını belirterek, iki ülke arasındaki ilişkileri normalleştirmek istediklerini bildirdi.
Netanyahu: Türkiye ile ilişkileri normalleştirmek istiyoruz
24 Mart 2016 / 08:17 Güncelleme: 24 Mart 2016 / 11:38

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Türkiye ile İsrail arasında yakında bir görüşme daha olacağını ve bu görüşmenin iki ülke ilişkilerinin düzelmesi için olumlu sonuçlar doğuracağını ümit ettiğini bildirdi.

İsrail basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun Türkiye ile İsrail ilişkilerinin normalleşmesi için yürütülen görüşmelere ilişkin şu görüşlerine yer verildi:

"Biz her zaman Türkiye ile ilişkileri düzeltmek istedik ve bu ilişkilerin yönünü değiştiren biz değildik. Eğer mümkünse ilişkileri normalleştirmek istiyoruz. (Türkiye ile) Temaslarımız sürüyor ve bu temaslarda ilerleme sağlanıyor. Yakında bir görüşme daha olacak ve bu görüşmenin ilişkilerin tamamen düzeltilmesi için olumlu sonuçlar doğuracağını ümit ediyorum."

Açıklamada, Netanyahu'nun, Beyoğlun'daki terör saldırısı hakkında yürütülen soruşturma ile ilgili olarak da "Türkiye ile İsrail arasında iyi bir işbirliğinin olduğunu ve bu konuda hiçbir şikayetlerinin bulunmadığını" ifade ettiği kaydedildi.

 // Ömer
bu ahlaksız teröristi muhatap alanlara yazıklar olsun....
24 Mart 2016 17:02
 // Rasim DUMAN
"...iliskilerin yonunu degistiren biz degildik." Kimdi peki, Kongo Cumhuriyeti mi bozdu aramizi?! Klasik Yahudi arsizligi...! Beynelmilel sulardaki sivil gemimize ( Mavi Marmara ) saldirip 9 vatandasimizi sehid eden siz degil miydiniz?! Coluk-cocuk-genc-ihtiyar-kadin demeden binlerce Filistinli kardesimizi katleden ve bu curumleri el'an islemeye devam eden siz degil misiniz ?!!!...
24 Mart 2016 15:08
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler