YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu: Sivilleri öldürüyoruz...
Şu anki saldırılarının 2012'deki operasyondan çok daha şiddetli olduğunu söyleyen Netanyahu uluslararası baskının kendilerini durduramayacağını söyledi.
Netanyahu: Sivilleri öldürüyoruz...
12 Temmuz 2014 / 02:40 Güncelleme: 12 Temmuz 2014 / 07:52

İşte Netanyahu'nun açıklamaları,

"Gazze'de 1000'den fazla hedef vurduk. Hamas için güvenli hiçbir yer bırakmayacağız. Hamas'ın liderlerinin saklayabileceği hiçbir yer yok. 2012'de gerçekleştirdiğimiz 'Bulutların Sütunu' operasyonundan katbekat şiddetli bir operasyın düzenliyoruz."
 
"Sivilleri öldürüyoruz, yanlışlıkla vuruyoruz"
 
İsrail Başbakanı, hedeflerinin Hamas yetkilileri olduğunu söyledi, Hamas'ı sivillerin arkasına saklanmakla suçladı:
"Hamas liderleri ve savaşçıları sivillerin arkasında saklanıyor. Biz demir kubbe savunma sistemini kullanıyor ve geliştiriyoruz. Onlar ise sivillerin arkasında saklanıyor. Gazze'de siviller öldüğünde onları yanlışlıkla vurmuş oluyoruz. Asıl hedefimiz Hamas ve liderleri."
 
"Hiçbir uluslararası baskı bizi durduramayacak"

 
Netenyahu uluslararası toplumun saldırılara yönelik tepkisini de yok saydı:
 
"Bir çok ülkenin başkanıyla görüştüm. Obama, Merkel ve Holland ile görüştüm ve hepsine şunu söyledim; hiçbir ülke kendi vatandaşları üzerine füze atılırken öylece beklemez. Bizi vuranları çok şiddetli bir şekile vurmaya devam edeceğiz. Hiçbir uluslararası baskı bizi durdurmayacak. Askeri operasyonlara devam edilecek. Savunma sistemimiz sağlam ve onu geliştireceğiz. Gazze'de ölenlerden ve tüm sıkıntılardan Hamas sorumlu."
 
"Sizinle durur duyuyorum"

 
Binyamin Netenyahu operasyonu yürüten İsrail askerlerine de cesaret verdi:
 
"Vatandaşlarımızı korumak için elimizden geleni yapacağız. Hükümetin başı olarak sizinle gurur duyuyorum. Korkmayın, paniğe kapılmayın sizinle gurur duyuyorum. Kara harekatı dahil tüm seçenekleri inceliyoruz. Hedefimiz vatandaşlarımızı korumak ve bölgede güvenliği sağlamak."

08:28
 // a. n
bu saldırılar, can çekişme süreci başlayan kuduz israil köpeğinin etrafa saldırmasıdır ....
12 Temmuz 2014 08:28
21:44
 // HAMAS'IN STRATEJİK HATASI
Füze işlemeyen bir sisteme füze atılması, etki alanının çok kısıtlı olması, gerekse bu füzelerin hiç bir yararı olmaması hasebiyle Hamas, hata yapıyor. Hani bir askeri tesisi havaya uçuracak kapasitede olsa, eyvallah... Ama bu işe yaramaz füzeler, dolaylı yoldan kendi üzerlerinde patlıyor. Hamas, asıl cihadı ilim ve fen ile yapmalıdır. Çok basit şeylerle bir tugayı havaya uçurucak projelerle uğraşmalıdır. Her duvarı delen bir çivi, her çiviyi çakan bir çekiç muhakkak vardır....
11 Temmuz 2014 21:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler