YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu planı inkar etmedi!
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Türkiye’yi cezalandırmak için PKK’ya yardım etmeyi planladıkları iddiasını yalanlamadı...
Netanyahu planı inkar etmedi!
10 Eylül 2011 / 14:45 Güncelleme: 10 Eylül 2011 / 14:43

Haaretz gazetesinin haberine göre Netanyahu’nun ofisinden yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman’a ait olduğu belirtilen plan doğrulanmadı fakat yalanlanmadı da. Türkiye ile ilişkilerin kesilmesini engellemeye ve iki ülke arasındaki tansiyonun düşürülmesine yönelik siyaset izlemeye devam edildiği belirtilen açıklamada, “Başbakan ve hükümeti, gerginliğin artması durumunda atılacak değişik adımları teorik olarak ele almışlardır.” denildi. İsrail hükümeti, kendilerinin sorumluluk duygusu içinde hareket ettiğini savundu ve Türkiye’nin de bu şekilde hareket edeceğini umduklarını belirtti.

“GERGİNLİĞİ ARTIRALIM” ÖNERİSİ

İsrail’in Yedioth Ahronoth gazetesi dünkü haberinde Lieberman’ın Türkiye’yi “cezalandırmak” amacıyla plan yapmaları için bir ekip kurduğunu yazmıştı. Habere göre bu ekip, terör örgütü PKK’ya silah yardımını da içeren bir işbirliği yapılmasını ve Ermeni soykırımı iddiasına destek verilmesini önerdi.

Haaretz gazetesine bilgi veren bir dışişleri bakanlığı yetkilisi de Lieberman’a yapılan önerilerin Türkiye’yle gerginliği daha da tırmandırılmasına yönelik olduğunu belirtti. (CİHAN)

TERÖRİST DEVLET
 // mucit48
Bazılarının terörist devlet olduklarını çoktan bildirmiştim. Şimdi kendileri artık inkar edecek yalan bulamadıklarından. Utanma pazar teröristleri destekleyeceklerini açıklıyorlar gerçek soykırımcı tefeci yahudi.
www.depremerkenuyari.com...
11 Eylül 2011 09:01
Havlayan köpek kim
 // Davud
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
10 Eylül 2011 18:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler