YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu: Ortadoğu dağılmamalı
Netanyahu: Ortadoğu dağılmamalı
10 Eylül 2015 23:32
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, IŞİD tehdidi altındaki Ortadoğu'nun dağılmasının durdurulması gerektiğini söyledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Londra’ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında İngiliz mevkidaşı David Cemaron ile bir araya geldi. Netanyahu konuşmasına, IŞİD tehdidi altındaki Ortadoğu’nun dağılmasının durdurulması gerektiğini kaydederek başladı.

İŞ BİRLİĞİ YAPABİLECEĞİMİZE İNANIYORUM

Netanyahu, Ortadoğu’nun IŞİD militanları ve İran öncülüğündeki Şii gruplar arasında parçalandığını belirterek, şunları söyledi:

"Ortadoğu ve Afrika’da IŞİD militanlarını etkisiz hale getirmek için pratikte de iş birliği yapabileceğimize inanıyorum"

"FİLİSTİNLİLERLE MÜZAKERELERİ SÜRDÜRMEYE HAZIRIM"

İsrail Başbakanı, herhangi bir şart olmadan Filistinlilerle müzakereleri sürdürmeye hazır olduğunu da kaydetti. Netanyahu’nun ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirten David Cameron ise, iki ülke arasında yakın ilişkinin ve gelişen ekonomik ve ticari bağların olduğunu kaydederek, İngiltere’nin, İsrail’in varlığını sürdürmesi için haklarını ve kendisini savunması konusunda sadık olacağını söyledi.

CAMERON IŞİD KONUSUNDA GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ

İngiliz Başbakan, büyük öneme sahip küresel tehdit olan IŞİD konusunda da görüşmek istediğini bildirdi. Görüntülerin alınmasının ardından basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmede, Suriye ve İran’ın durumunun yanı sıra özellikle de Netanyahu’nun kesin olarak karşı çıktığı nükleer anlaşma da ele alındı. Filistin yanlısı bir grup ise Netanyahu’nun ziyaretini protesto etti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler