YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu kaybetmeye çok yakın!
İsrail'de yarın yapılacak genel seçimler öncesi son anketlere göre Netanyahu'yu isteyenlerin oranı yalnızca yüzde 41'de kaldı.
Netanyahu kaybetmeye çok yakın!
17 Mart 2015 / 06:46 Güncelleme: 17 Mart 2015 / 09:40

İsrail'de yarın tarihi bir genel seçim yaşanacak. Genel seçimler öncesi yapılan son anketlere göre Netanyahu rakiplerinden 4-5 iskemle daha az elde edecek.

Genel seçimler öncesi yapılan son anketlere göre,Parlamentoda İsaac Herzog (İşçi Partisi) ve Tzipi Livni (Hatnuah) ortak liderliğindeki Siyonist Birlik, Başbakan Netanyahu'nun partisi Likud'dan 4-5 iskemle daha fazla elde edecek.

Araplar 3'ncü büyük güç olacak

İsrail'de yapılacak genel seçimlerinde Arap partilerin yaşadığı büyük yükseliş öne çıkıyor. Bu seçimlere ilk kez blok kurarak giren Arap partiler, son 60 yıldır ilk kez parlamentoda 120 iskemlenin 15'ini kazanarak, 3. büyük güç olabilir.

Arap partilerinin bu hamlesiyle çok parçalı İsrail parlamentosunda koalisyon pazarlıkları sırasında Arap partilerin artık daha fazla etkiye sahip olacakları düşünülüyor.

İlk işi ABD ilişkileri olacak

Öte yandan İşçi Partisi lideri Isaac Herzog, daha önce yaptığı açıklamada, "Kazanırsam ilk işim uçağa atlayıp Amerika'ya gidip ilişkilerimi düzeltmek olacak." demişti.

Etiketler: , , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler