YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu: "İran' İsrail'in yok edilmesi için çağrıda bulunuyor"
Netanyahu: "İran' İsrail'in yok edilmesi için çağrıda bulunuyor"
10 Kasım 2014 21:54
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'i eleştirerek "İran'da ılımlı politikalardan eser yok. (Hamaney) Resmen P5 1 ülkeleri ile müzakere halindeyken bile İsrail'in yok edilmesi için çağrıda bulunuyor" dedi.

Netanyahu, basına yaptığı açıklamada, P5 1 ülkelerinin İran ile nükleer müzakerelerde anlaşmaya varmak üzere oldukları yönünde iddiaların olduğunu belirterek, "P5 1 ülkelerinin başbakanlarına mektup yazılması talimatını verdim. Bu mektupta, İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in sözlerine birebir yer verdim" diye konuştu.

"İran'ın bazılarınca ılımlı olarak addedilen bu lideri, son 48 saat içerisinde şu ifadeleri kullandı" diyen Netanyahu, şunları söyledi:

"İlk olarak, İsrail'in ortadan kaldırılması çağrısında bulundu. İkincisi, İsrail'in ortadan kaldırılması için nedenleri ve bunun için 9 yol saydı. Resmen P5 1 ülkeleri ile müzakere halindeyken bile İsrail'in yok edilmesi için çağrıda bulunuyor. İran'da ılımlı politikalardan eser yok. P5 1 ülkelerine İran'ın nükleer bomba üretimine kavuşturacak bir anlaşmaya varma konusunda acele etmeme çağrısında bulunuyorum."

 

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler