YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu: Bizi Osmanlılardan kurtardığınız için teşekkür ederim!
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull'a hitaben, "Ülkemizi Osmanlılardan kurtardığınız için size borçluyuz" dedi.
Netanyahu: Bizi Osmanlılardan kurtardığınız için teşekkür ederim!
26 Eylül 2016 / 10:30 Güncelleme: 26 Eylül 2016 / 11:11

İsrail Başbakanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamada, New York'ta geçtiğimiz çarşamba günü Avustralya Başbakanı Turnbull'la bir araya gelen Netanyahu'nun, "Avustralya askerlerinin yaptıklarından dolayı ve ülkemizi Osmanlılardan kurtardığınız için size borçluyuz. Bu büyük bir olaydı. Sanırım tarihteki son süvari saldırısı buydu" ifadelerini kullandığı bildirildi.

Açıklamada Turnbull'un da kendisini İsrail'e davet eden Netanyahu'ya karşılık olarak "Evet bu doğru. Son süvari saldırısı Birüsseba'da gerçekleşti. Burayı ziyaret edeceğim." dediği belirtildi. 

Birüsseba, İngiliz ordusundaki Anzak atlı birliklerinin 1917'de düzenlediği saldırının ardından yaşanan muharebe sonrası Osmanlı İmparatorluğu'nun elinden çıkmıştı. Bu tarihten 1948'e kadar İngiliz manda yönetiminin idaresinde kalan şehir, bugün İsrail'in yönetimi altında bulunuyor. 

Bugünkü İsrail topraklarını da kapsayan tarihi Filistin, 1517'de Osmanlı İmparatorluğu'na dahil olmuştu. Filistin'deki Osmanlı hakimiyeti, 1917'de İngilizlerin bölgeyi işgali ile sona erdi.

SEN ASIL BUNA BORÇLUSUN
 // ARSLAN
Ey köpek soyu sen ne ingilize ne anzaklara borçlusun sen bu topraklarda yaşamayı içimizdeki hainlere borçlusun asıl gerçek budur Osmanlıları içimizdeki hainler yıktı...!!!!!

MUSTAFA KEMAL bu toprakları kaybetmemize neden oldu tek kurşun atmadan ordusunu geri çekmesi ve diğer Osmanlı ordularının bu zayıf halka yüzünden direniş gücünün zayıflamasına borçlusun......
26 Eylül 2016 Pazartesi 18:38
Siyonistler
 // Murat
Osmanlı tokadı yersin yakında inşallah...
26 Eylül 2016 18:21
 // Erol
600 yıldır oynayan filme seksen yıllık reklam arası verdik . Reklam bitti film yeniden başladı...
26 Eylül 2016 17:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler