YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu: Ben aslında Filistinlileri çok önemsiyorum...
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dünyayla alay eder gibi bir açıklama yaptı. Netanyahu, "Biliyorum, bir çoğunuz inanmayacaksınız, ama ben Filistin halkını Filistinli liderlerden daha çok düşünüyorum" dedi.
Netanyahu: Ben aslında Filistinlileri çok önemsiyorum...
12 Ağustos 2016 / 21:17 Güncelleme: 12 Ağustos 2016 / 22:19

Filistin'in Gazze ve Batı Şeria bölgelerinde çeşitli gerekçelerle Filistinlilere yönelik katliam emirleri yağdıran İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dünyayla alay eder gibi bir açıklama yaptı. Netanyahu'nun tepki çeken açıklamasında ifadeleri oldukça ironik.

'Açıklayacağım ama inanmayacaksınız'

Açıklama yaparken, kendisi de inanılmasının güç olduğunu belirterek, "İnanmayacaksınız, ama size bir şey açıklayacağım" ifadelerini kullandı.

Netanyahu, Filistin halkının, Filistinli liderlerden daha çok düşündüğünü iddia ederek, "İsrail Başbakanı olarak, Filistin halkını, Filistinli liderlerden daha çok düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

İslami Direniş Örgütü Hamas'a çirkin suçlamalarda bulunan Netanyahu, "Filistin halkı bunlardan daha iyilerine layık. Kulağa çok inandırıcı gelmiyor ama gerçekten Filistinlileri önemsiyorum" ifadelerini kullandı.

Filistinlileri düşündüğünü iddia eden Netanyahu'nun son Gazze katliamında 400'ü çocuk 2 bin sivil katledilmişti. Şehrin büyük ölçüde yıkıma uğratıldığı hava saldırılarının ardından Gazze hala yaralarını sarmaya çalışıyor.

hitler gibi
 // hasan
Bu açıklama bana hitlerin " Benim en büyük şanssızlığım insanlığa olan sevgimi anlatamamış olmam" sözünü getirdi...
13 Ağustos 2016 09:38
Klasik Yahudikurnazlığı/yalanı
 // Rasim DUMAN
Filistinliler'in arasına fitne tohumu ekmeye, onları birbirlerine düşürmeye çalışıyor. ...
12 Ağustos 2016 Cuma 23:55
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler