YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu askerlerine mesaj gönderdi!
Netanyahu askerlerine mesaj gönderdi!
21 Temmuz 2014 06:54
Ortadoğu'yu kana bulayan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze'deki askeri operasyona yönelik, ''Başladığımız görevi bitireceğiz'' dedi. Askerlerine mesaj yollayan Netanyahu, "İsrail halkı arkanızda, sizin için dua ediyor." dedi.

İsrail Başbakanı Netanyahu, Tel Aviv'de Savunma Bakanı Moşe Yaalon ile düzenlediği basın toplantısında, ölen İsrail askerleri için üzüntülerini dile getirdi, ailelerine başsağlığı diledi.

"Başladığımız görevi bitireceğiz" ifadesini kullanan Netanyahu, ülkenin güneyinde sükunet ve güvenliği yeniden kuracaklarını belirtti.

İsrail askerlerine seslendi

Netanyahu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Zor günlerde ve gelecekte gelmesi muhtemel günlerde bugünkü gibi güçlü olmalıyız. Evimiz için savaştayız. Güvenlik güçlerimiz sahada aktif durumdalar, profesyonelce, kararlı bir biçimde hareket ediyorlar. İsrail askerlerine şunu söylemeliyim: İsrail halkı arkanızda, sizin için dua ediyor."

ABD, Kanada, Fransa ve Almanya'nın da yer aldığı pek çok ülkeden "İsrail'in kendini koruma hakkı olduğu" konusunda destek aldıklarını ifade eden Başbakan Netanyahu, yaşananlardan bir kez daha Hamas'ı sorumlu tuttu.

Netanyahu'dan Cameron'a teşekkür

Öte yandan, ofisinden yapılan açıklamada Netanyahu'nun, İngiltere Başbakanı David Cameron'la görüşerek, İsrail'e operasyon sırasında verdiği destekten dolayı teşekkür ettiği bildirildi.

 

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler