YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Netanyahu, "Ağlama Duvarı"nı ziyaret etti
Netanyahu, "Ağlama Duvarı"nı ziyaret etti
18 Mart 2015 22:01
İsrail'de dün yapılan seçimlerde en çok oyu alan İsrail Başbakanı ve Likud partisi lideri Binyamin Netanyahu, zaferini kutlamak için Kudüs'de eski şehrin içindeki Ağlama Duvarı'nı ziyaret etti.

Netanyahu eşiyle beraber geldiği Ağlma Duvarında bir süre dua edip, duvara dilek kağıdı bırakmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "İsrail halkının omuzlarıma yüklediği bu büyük mesuliyetten onur duyuyorum. Tüm tuhaflıklara ve güçlü bir muhalefete rağmen beni seçtikleri için halkıma minnettarım. Her bir İsrail vatandaşının refahı ve güvenliğini sağlamak için elimden geleni yapacağım” dedi.

Netanyahuve eşi daha sonra Burak Duvarı’ndan ayrıldı.

İsrail'de dün gerçekleştirilen erken genel seçimlerde Başbakan Netanyahu'nun lideri olduğu Likud Partisi seçimlerde en fazla oyu almıştı. Açıklanan son verilere göre, Likud'un 30 koltuk kazandığı seçimde, İşçi Partisi lideri İzak Herzog ve Tzipi Livni liderliğindeki merkez solu oluşturan "Siyonist Birlik" 24, Birleşik Arap Listesi ise 14 koltuk elde etti.

İsrail'de hükümet kurmak için 120 sandalyeli İsrail meclisi Knesset'te 61 koltuğa sahip olmak gerekiyor. Çıkan sandık sonuçlarına göre, hiçbir parti tek başına hükümeti kuracak çoğunluğu yakalayamadığı için yeni hükümetin de bir koalisyondan oluşması bekleniyor.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler