YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nepal'de içler acısı dram!
Nepal'de içler acısı dram!
11 Temmuz 2015 10:17
Nepal'de ev sahibi olabilmek için böbreklerini satanların aldıkları evler depremle yerle bir oldu. Nepal'de 7,8 büyüklüğündeki depremle bir çok ev yerle bir oldu.

Nepal'de, neredeyse tüm sakinlerinin ev sahibi olabilmek amacıyla böbreklerini sattığı kasabada, tüm evlerin 25 Nisan'da gerçekleşen 7,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında yerle bir olduğu ortaya çıktı. 

Nepal'in Hoksa kasabası, ülkede 'böbrek vadisi' olarak anılıyor. Zira kasabada yaşayanların neredeyse hepsi başkent Kathmandu çevresinde yoğun olarak faaliyet gösteren organ mafyasının kurbanı olmuş. Kasabada yaşayanların sadece 2 bin dolara (5 bin 330 TL) sattıkları böbrekleri sayesinde aldıkları evler ise ülkede büyük zarara yol açan ve 9 binden fazla kişinin ölümüyle sonuçlanan deprem sonrası yıkıldı. 

Bir ev sahibi olabilmek için böbreklerini satmak zorunda kalan kasabalılardan Geeta, İngiliz Daily Mail gazetesine, operasyonların Hindistan'daki bir hastanede gerçekleştirildiğini anlattı. Mafya üyelerinin bazı kasabalıları ise 'böbreklerinin yeniden çıkacağı' yalanıyla kandırdıkları ifade ediliyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler