YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ne zaman boşanacağınız belli!
Ne zaman boşanacağınız belli!
15 Mart 2012 10:59
Gazeteci ile matematikçinin birlikte geliştirdikleri formülle ne zaman boşanacağınızı hesaplamak mümkün...

Bu formüle göre Tom Cruise'un evliliğinin 15'inci yıldönümünü görme ihtimali yüzde 10. ABD'nin New York Times gazetesi muhabiri John Tierney ile matematikçi Garth Sudem'in geliştirdiği sihirli formül, ünlülerin evlilik sürelerini önceden belirleyebiliyor.

İkilinin ilk olarak 2006'da keşfedip son günlerde yeniledikleri formül; kadının şöhreti, çiftin yaşları ve evlilikten önce sevgili kalma süresinden yola çıkarak, olasılık hesabına göre hazırlandı. Bu formüle göre eşlerin daha önce birkaç kez evlenmiş olması, evlilik süresini etkileyen faktörler arasında görülmüyor. Evli kalma süresi için eşlerin sahip olduğu şöhret tipinin ve dünyaca ünlü bulvar gazetelerine manşet olma oranının da önemli olduğu belirtiliyor.

Çünkü bu manşetlerin birçok ünlü çiftin boşanmasına neden olduğu vurgulanıyor. İnanılması güç ama son yıllarda hiç yanılmayan formüle göre İngiltere Prensi William ve Kate Middleton'ın çifti 15 yıl sonra bile hâlâ evli kalmayı başarabilecek. Formül, William ve Middleton çiftinin 15 yıl sonra evli kalma şansının yüzde 71 gibi yüksek bir oran olduğunu söylüyor.

Dünyaca ünlü ABD'li şarkıcılar Jay-Z ve Beyonce çiftinin 15 yıl evli kalma şansı ise yüzde 55. Listenin alt sıralarında rastlanan Tom Cruise ve Katie Holmes çiftinin evliliklerinin 15'inci yıldönümünü kutlama şansı yalnızca yüzde 10'da kalıyor. Ben Affleck ve Jennifer Garner çiftinde ise bu oran sadece yüzde 9 olarak görünüyor. Sabah

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler