YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nazarbayev'e tam destek...
Nazarbayev'e tam destek...
04 Nisan 2011 08:35
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, dün yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak"Kazak halkı uygulanan politikalara olan güvenini birkez daha ortaya koydu"dedi.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, ''dün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kazak halkının uygulanan politikalara olan güvenini bir kez daha ortaya koyduğunu'' söyledi.

Nazarbayev, gece geç saatlerde Nur Otan Partisi seçim karargahını ziyaret ederek, partililere ve vatandaşlara teşekkür etti. Merkez Seçim Komisyonu'ndan alınan ilk bilgilerin kendisini memnun ettiğini ifade eden Nazarbayev, Kazak halkının gerek seçimlere gösterdiği ilgi, gerekse de kendisine verdiği destekle uygulanan politikalara olan güvenini de bir kez daha ortaya koyduğunu ifade etti.

Kazakistan'ın bağımsızlığını kazanmasının ardından geçen 20 yıl boyunca Kazak halkının desteğini her zaman yanında hissettiğini belirten Nazarbayev, 2020 Stratejik Kalkınma Planı'nın da yapılan seçimle halktan onay aldığını vurguladı.

Kazakistan Sosyologlar Birliği ve Siyaset Bilimcilerin ilk tespitlerine göre Nazarbayev, seçimlerde halkın yüzde 94,8'inin desteğini almış durumda.

Seçimlere katılımın da yüzde 89,9 oranında gerçekleştiğini bildiren uzmanlar, sonuçların Kazakistan için çok önemli olduğunu bildirdi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler