YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NATO:Komşularını tehdit eden iddialı Rusya’yı görüyoruz
NATO:Komşularını tehdit eden iddialı Rusya’yı görüyoruz
31 Mayıs 2016 16:26
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "NATO zirvesi çok kritik bir zamanda gerçekleşecek. Komşularını tehdit eden ve askeri yolla sınırları değiştiren iddialı Rusya’yı görüyoruz." dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO zirvesinin kritik bir dönemde yapılacağını belirterek, "Komşularını tehdit eden ve askeri yolla sınırları değiştiren iddialı Rusya’yı görüyoruz." dedi.

Polonya haber ajansı PAP’a göre, Stoltenberg, Polonya Savunma Bakanı Antoni Macierewicz ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, "NATO Zirvesi çok kritik bir anda gerçekleşecek. Komşularını tehdit eden ve askeri yolla sınırları değiştiren iddialı Rusya’yı görüyoruz. Aynı zamanda, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da artmakta olan aşırıcılığı ve şiddeti görüyoruz." diye konuştu.

NATO’nun balistik ve siber tehditlere karşı cevap vermesi gerektiğini kaydeden Stoltenberg, Polonya, Baltık ülkeleri ve bölgedeki diğer ülkelere yeni NATO askerlerinin konuşlandırılacağını ve yeni bir komuta merkezinin kurulacağını hatırlattı.

İttifakın, Soğuk Savaş sonrası güvenliği korumak için en büyük faaliyetinin savunmasını güçlendirmek olduğunu ifade eden Stoltenberg, “İstikrar ve güvenlik açısından ittifakın ülkelerle işbirliği yapması önemli.” dedi.

NATO Zirvesi 8-9 Temmuz'da Polonya'nın başkenti Varşova'da yapılacak.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler