YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NATO'dan sert Rusya açıklaması!
NATO'dan sert Rusya açıklaması!
14 Ekim 2015 01:58
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, MH17 Malezya uçağının geçen yıl Ukrayna'da düşürülmesine Rus yapımı bir BUK füzesinin neden olduğunun belirtildiği raporla ilgili olarak, ''Doğrudan veya dolaylı bu işten sorumlu olan kişiler, derhal adalet önüne çık

Hollanda Güvenlik Araştırma Konseyi'nce hazırlanan raporun yayınlanmasının ardından NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, bir açıklama yaptı.

Raporun, BM Güvenlik Konseyi'nce belirlenen amaçları karşıladığı ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü'nün kurallarına göre hazırlandığını kaydeden Genel Sekreter, ''Rapor, kurbanların ailelerinin bir çok sorusuna cevap vermekte. MH17'nin düşürülmesinden doğrudan veya dolaylı sorumlu olan kişiler, derhal adalet önüne çıkarılmalı'' ifadesini kullandı. 

Temmuz 2014'te meydana gelen olayda 298 kişi hayatını yitirmişti. Batılı ülkeler ve Ukrayna, uçağın Rusya yanlısı silahlı gruplarca düşürüldüğünü iddia ederken, Rusya, Ukrayna'yı suçluyor. Moskova, salı günü yayınlanan raporun ''siyasi'' olduğunu savunuyor. 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler