YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NATO'dan Rusya'ya gözdağı mı?
NATO'dan Rusya'ya gözdağı mı?
21 Nisan 2014 15:58
NATO Karadeniz'de Amerikan ordusu tarafından eğitilen yunus ve denizaslanlarının da katıldığı bir askeri tatbikat düzenleyecek.

Izvestiya gazetesinin haberine göre, ABD ve Karadeniz'e kıyısı olan NATO ülkelerinin deniz kuvvetlerinin düzenleyeceği tatbikata, Amerikan ordusuna ait 20 yunus ve 10 denizaslanı da katılacak.

Bu çerçevede "düşman radarlarını şaşırtma, yunus ve denizaslanlarıyla mayın avlama ve deniz kuvvetlerine bağlı dalgıçlarla su altı operasyonları düzenleme" tatbikatları düzenlenecek.

Tatbikatta Amerikan ordusu tarafından geliştirilen yeni su altı operasyon silahları da denenecek.

Izvestiya, Amerikan ordu kaynaklarına dayanarak, tatbikatta, askeri yunus ve denizaslanları için geliştirilen yeni bir zırhın da deneneceğini duyurdu.

Öte yandan Amerikan ordusu, Rusya'ya sınırı olan Polonya ve Estonya'da askeri tatbikat yapmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık 150 Amerikan askerinin katılması ve askeri tatbikatların önümüzdeki birkaç hafta içinde yapılması beklenen tatbikata Polonya ve Estonya'nın yanı sıra başka Doğu Avrupa ülkelerin de katılabileceği duyuruldu.

 

DHA

hikaye
 // Erdal A.kaya
gorunuste birbirle catisiyormus algisi olusturuyorlar ama bir irak a bir afganistana umursamdan saldirdiklari gibi hic karsi karsiya gelmeden hikayeyi okuyorlar...
22 Nisan 2014 06:25
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler