YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NATO'dan New York Times'a Türkiye tepkisi
NATO müttefikleri, New York Times gazetesinin Türkiye'nin NATO üyeliğinin tartışmaya açılacağını ifade eden yazıya tepkili.
NATO'dan New York Times'a Türkiye tepkisi
06 Ağustos 2016 / 01:43 Güncelleme: 06 Ağustos 2016 / 01:44

4 Ağustos tarihili New York Times gazetesinin baş yazısında yer alan ve Türkiye'nin NATO'dan atılabilecegini ifade eden yazının gerçeği yansıtmadığını ifade eden diplomatik kaynaklar, İttifak'ın kurucu belgesi olan Washington Anlaşması'nın İttifak üyesi bir ülkenin NATO'dan atılmasını öngören herhangi bir madde içermediğini hatırlattılar. 

Aynı kaynaklar, Türkiye'de Amerikan karşıtlığının arttığına dair henüz bilimsel bir çalışmanın yapılmadığını hatırlattılar. Türkiye'nin NATO'ya yönelik tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini de vurguladılar. 

Diplomatik kaynaklar, Türkiye'nin NATO'daki gelecegini sorgulayacak resmi ya da gayri resmi bir toplantının gündemde olmadığını söyleyerek, Varşova Zirvesi'nin sonuç bildirgesine de atıfta bulundular. Bu çerçevede, Varşova Zirvesi'nin 129'uncu maddesinde yer alan ve Türkiye'nin de onay verdigi metinde, NATO'ya üye ülkelerin insan haklari ve demokratik prensiplere sahip çıkmalarını önemine vurgu yaptığını belirttiler.

 

 

İYİLİK
 // CEM
Türkiye ye iyilik etmiş olmak la beraber NATO nun da sonu olur.Sahtekarlıkları da ortaya dökülmüş olur...
06 Ağustos 2016 Cumartesi 12:53
 // efe
Koskoca nato ile koskoca bir Rusya bir deaşla başedemiyor öylemi!!!!.Peki deaşın elindeki silahlar hangi üljelere ait ki.Sahi o toyotolar hangi üljelerin yardımıyla alındı ki...
06 Ağustos 2016 11:16
 // Osmanlı torunu
Osmanli kesinlikle geçmişteki gibi geri gelmeli. Bizim nato'ya ab'ye hiç ihtiyacımız yok. Bizim müslüman ülkelere ihtiyacımız var....
06 Ağustos 2016 10:51
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler