YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NATO, Türkiye’den özür diledi: Skandala imza atan asker ordudan atıldı
NATO tatbikatında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı düşmanla işbirliği içinde gösteren Norveç subayı ordudan atıldı . Atatürk fotoğrafını düşman safını belli etmek için kullanan teknisyeninde görevine son verildi.
NATO, Türkiye’den özür diledi: Skandala imza atan asker ordudan atıldı
17 Kasım 2017 / 19:35 Güncelleme: 17 Kasım 2017 / 19:40

NATO, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu skandal olaya ilişkin açıklama yaptı. NATO açıklamasında, söz konusu çirkin olaya karışan askerin ordudan atıldığı bildirildi. NATO'nun açıklamasında Atatürk fotoğrafını da görevli teknisyenin seçtiği belirtildi.

ÖZÜR MEKTUBU YAYINLANDI

NATO tatbikatında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı düşmanla işbirliği içinde gösteren Norveç ordusu personeli görevden alındı. Norveçte'ki Ortak Harp Merkezi Komutanlığı konuya ilişkin özür mektubu yayınladı. 

Birinci olay Atatürk resmiyle ilgili olarak gerçekleşti. Bir teknisyen düşman saflarını temsil etmek için internette bulduğu Atatürk'ün fotoğrafını kullandı. Tatbikat esnasında Türk subaylarının olayı tespit etmesi sonrasında teknisyenin görevine son verildi.

ERDOĞAN ADINA SAHTE HESAP AÇMIŞ

İkinci olayda NATO içindeki sosyal medya paylaşım sitesinde Erdoğan adına açılan sahte hesapta NATO aleyhine paylaşımlarda bulunuldu.

TÜRK KÖKENLİ NORVEÇ SUBAYI ÇIKTI

NATO'nun Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki Türk subayların tespiti sonrasında sahte hesap açan kişinin Türk kökenli bir Norveç subayı olduğu ortaya çıktı. Söz konusu subay ordudan atıldı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili bugün "Amerika'nın bu örgütler üzerinden hayata geçirmeye çalıştığı senaryonun farkındayız. İttifak başka bir şey ama bu müttefikliğe sığmayacak hareketleri yapmak başka bir şey. Kusura bakmayın yanlışları söyleyeceğiz. Son olarak dün, Norveç'te bir durum oldu. Düşman tablosu diye bir tablo koymuşlar ve Atatürk'ün ismi bir tarafta da şahsımın ismi var. Bu haber gelince Genelkurmay Başkanımız ve AB'den sorumlu bakanımız da Kanada yolundaydılar. Bizi yoldan aradılar, böyle böyle dediler. Bu da NATO tatbikatı. 40 askerimiz var. Biz bu askerimizi çekme kararı verdik. Çekiyoruz dediler. Velev ki o hedefler kaldırılsa dahi 40 askerimizi çekin dedik” açıklamasında bulunmuştu.

 

Organize işler bunlar
 // Boğaçhan
Bu iş k*çı kırık birer teknisyen ve subayın yiyeceği halt değil. İçlerindeki pislikleri dışa vurmuşlar. Düşmanlık ve kin o kadar had safhada ki, Türkiye'ye diz çöktüremedikleri için böyle iğrençlikleri yapmaktan kendilerini alıkoyamıyorlar....
18 Kasım 2017 Cumartesi 11:54
 // Milli
Bilerek yapilan bisey, siparis uzere olan bisey...
18 Kasım 2017 01:08
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler