YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NATO skandalını deşifre etmişti! İşte o kahraman
Norveç’teki NATO rezaleti farkeden subayımızın kim olduğunu ortaya çıktı. Deniz Kuvvetleri’nde görevli binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt'un skandalı fark eden kişi olduğu öğrenildi.
NATO skandalını deşifre etmişti! İşte o kahraman
20 Kasım 2017 / 09:10 Güncelleme: 20 Kasım 2017 / 09:23

NATO’nun Norveç’te düzenlediği “Trident Javelin-2017” tatbikatında yaşanan rezaletin, yani Atatürk’e düşman liderler arasında yer verilmesinin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da sahte bir hesap kullanılarak “düşman ile işbirliği içerisinde”gösterilmesinin yankıları devam ediyor. Soruşturmalar sürüyor ve Türkiye’ye özür üstüne özür geliyor.

Olay hakkında çıkan haberlerde, skandalın “Türk subayların dikkati sayesinde farkedildiği” yazıldı ama bu subayın veya subayların kimler oldukları ile ilgili olarak hiçbir bilgi verilmemişti.

Norveç’teki rezaleti farkeden subayımızın kim olduğunu ortaya çıktı.

Deniz Kuvvetleri’nde görevli binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt'un skandalı fark eden kişi olduğu öğrenildi.

FETÖ MAĞDURU OLMUŞ

Üstelik, Binbaşı Bozkurt birkaç sene öncesine kadar büyük eziyetler görmüş bir asker... Yüzbaşılığı sırasında devletin gizli belgelerini elde ettiği, bazı uçakların fotoğraflarını çektiği veya çektirdiği iddiası ile FETÖ’cülerin “Askerî Casusluk ve Şantaj Dâvâsı”nda sanık yapılmış, toplam 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin söz konusu dâvâda 43 sanık hakkında verilen mahkûmiyet ve beraat kararlarını 7 Aralık 2013’te onaylaması üzerine hakkında yakalama emri çıkartılmadan önce yurtdışına gittiği iddia edilmişti.

Bozkurt, Anayasa Mahkemesi’nin daha sonra bu dâvâda yargılanan bütün sanıkların “haklarının ihlâl edildiği” yolunda verdiği karar ile görevine dönmüş, yüzbaşılık süresini de tamamlayıp binbaşılığa yükselmiş ve Deniz Kuvvetleri’nde hassas bir göreve getirilmişti.

Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt, Norveç’te düzenlenen “Trident Javelin-2017”tatbikatına katılmak üzere Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycıtarafından görevlendirildi ve Türkiye’yi hedef alan skandalı dikkati sayesinde ortaya çıkarttı.

1-20171120083447.jpg

Bozkurt, rezaleti basın özetleri, tatbikat için özel şekilde simüle edilen “chatter” ve “facepage”de inceleme ve analizler yaptığı sırada fark etti. Her gün takip ettiği “chatter” üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan adına sahte bir hesap açıldığını, bu hesap üzerinden Erdoğan ile düşman kuvvetler arasında sahte mesajlaşmaların yapıldığını fark etti. 

 // adm
Burda da askeriyede ki operasyonlar gibi kendileri koyup sonrada bak suç aletleri burda gibi bir komplo olmasin .ablamiz fotograf çekmiş veya çektirmiş davasindan yargilanmiş.demek hedef fotograflarla yakin temas meslegi var???????...
20 Kasım 2017 12:30
Tebrikler ama...
 // Nezir
Herkese göre kahraman farklı olabilir, bana göre kahraman herkesin duyabileceği bir biçimde deccal’ı deşifre edendir. Bizim imkânımız az, sesimiz kısık olduğundan o kahramanlığı yakalayamıyoruz ama elinde imkân olup da bunu yapmaylanlara yazıklar olsun....
20 Kasım 2017 Pazartesi 10:54
 // Ali
Kendisini kutlarız. İyi ki var!...
20 Kasım 2017 09:10
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler