YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Nahda bunlara izin vermeyecek"
"Nahda bunlara izin vermeyecek"
28 Ekim 2014 04:14
Tunus'ta yapılan genel seçimlerde, kesin olmayan sonuçlara göre ikinci en fazla oyu alan Nahda Hareketi'nin lideri Raşid el-Gannuşi, hareketin, tek parti idolleri ve tek liderin dönüşüne izin vermeyeceğini söyledi.

Nahda Hareketi genel merkezi önünde basın toplantısı düzenleyen Gannuşi, Tunus'ta geleceğin özgürlük, İslam ve milli birlikte olduğunu belirterek, şiddet, dışlanma ve terörizmin ise reddedilmesi gerektiğini dile getirdi.

Tunus halkının, defalarca hile ve beyin yıkama çabalarıyla karşılaşmasına rağmen zekalı ve vefalı kalacaklarını ifade eden Gannuşi, "Nahda, tek parti idolleri ve tek liderin dönüşüne izin vermeyecek" dedi.

Nahda Hareketi Başkan Yardımcısı Abdulhamid el-Celasi de Nahda hareketi ve diğer partilerle muhtemel koalisyonun çizgisinin, devrimin programını uygulamak, Tunus'un istikrarını garanti etmek ve devrimin hedeflerini gerçekleştirmek olduğunu dile getirerek, siyasi konumun öneminin bulunmadığına işaret etti.

Celasi, Nahda'nın önemli bir siyasi taraf ve güç olduğunu, ileriki yıllarda önemli rolünün olacağını ve siyasi arenanın kilitleri arasında yer alacağını aktardı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler