YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Musul'u kurtarma operasyonu:18 DAEŞ'li öldürüldü
Musul'u kurtarma operasyonu:18 DAEŞ'li öldürüldü
09 Mayıs 2016 13:16
Irak ordusunun terör örgütü DAEŞ'in elinde tuttuğu Musul'un Mahmur ilçesindeki Keberok köyünü geri aldığı ve çıkan çatışmalar sonucu 18 militanın öldürüldüğü belirtildi.

Irak ordusunun bölgedeki komutanlarından Abdulrahman el-Cuburi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Sabahın erken saatlerinde Irak ordusuna bağlı askeri güçler Mahmur ilçesinin güneyinde yer alan Keberok köyünü DAEŞ'ten geri almak için geniş çaplı operasyon başlattı. Bölgedeki çatışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor." dedi. 

Uluslararası koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının desteğiyle, Keberok köyünün geri alındığını kaydeden Cuburi, çıkan çatışmalar sonucu 18 militanın öldürüldüğünü, 3 Irak askerinin ise yaralandığını aktardı.

Koalisyon güçlerinin bölgedeki DAEŞ hedeflerini yoğun bir şekilde bombaladığını söyleyen Cuburi, "Kurtarılan köy ve çevresi tamamen kontrol altına alındı" dedi. 

Cuburi, DAEŞ militanlarının bölgeye çok sayıda bomba ve mayın döşemesinden dolayı ilerlemenin yavaş kaydedildiğini de sözlerine ekledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler