YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Musul'u kurtarma operasyonu yeniden başladı
Musul'u kurtarma operasyonu yeniden başladı
01 Nisan 2016 21:15
Irak ordusunun kötü hava koşulları nedeniyle ara verdiği Musul'u terör örgütü DAEŞ'ten kurtarma operasyonu tekrar başladı.

Irak ordusunun kötü hava koşulları nedeniyle ara verdiği Musul'u terör örgütü DAEŞ'ten kurtarma operasyonu tekrar başladı.

Irak ordusunun hava muhalefeti dolayısıyla ara verdiği Musul'u terör örgütü DAEŞ'ten kurtarma operasyonuna yeniden başladığı bildirildi. Mahmur cephesindeki Irak askerleri, militanların konuşlandığı bölgeleri uzun menzilli katyuşa füzeleri ile hedef alıyor.

Bölgedeki Irak ordusu komutanlarından General Latif Haşim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DAEŞ militanlarının dün gece saldırıya geçmesiyle çatışmaların başladığını ve şu ana kadar onlarca militanın öldürüldüğünü kaydetti.

Örgütün güç gösterisi yaparak saldırıya geçtiğini belirten Haşim, bölgedeki son durumla ilgili şu bilgileri verdi:

"Irak askerleri, Mahmur cephesinin güneyindeki köyleri kontrol altına almayı başardı ve ilerleme kaydediliyor. DAEŞ saldırı girişiminde bulunmasına rağmen, geri çekiliyor. Örgüt elindeki köyleri birer birer kaybediyor. Dün gece bir bölgede abluka altına alınan militanların çoğu etkisiz hale getirildi."
Iraklı komutan Haşim, "DAEŞ ile girilen çatışmada ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon ve Peşmerge güçleri karadan destek görevi görüyor. Söz konusu güçlerle dayanışmamız en yüksek seviyede." değerlendirmesinde bulundu.

 // islâm
Bu Irak ordusu şia biliyor musunuz? Kim kimdir. Bunu bil ey müslüman günümüzün sihirbazları seni kandırmasın...
01 Nisan 2016 23:20
 // uğur
Daeş falan hikaye. ABD nin paralı askerleri diğer paralı askerlerle savaşıyor. Gerisi hikaye. Para için savaşının Halide budur....
01 Nisan 2016 22:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler