YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Musul'da 3 cephede DAEŞ'e karşı operasyon başlatıldı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanlığı, Musul'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik, Hazır Cephesi ile Güver ve Geyyara cephelerinde eş zamanlı operasyon başlatıldığını duyurdu.
Musul'da 3 cephede DAEŞ'e karşı operasyon başlatıldı
17 Ekim 2016 / 07:12 Güncelleme: 17 Ekim 2016 / 07:17

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, saat 04.00 itibarıyla Musul'un doğusundaki Hazır Cephesi'nde Peşmergenin, güneydeki Güver ve Geyyara cephelerinde ise Irak ordusunun DEAŞ'e yönelik harekete geçtiği belirtildi.

Hazır Cephesi'nde üç koldan başlatılan operasyonlara 4 bin Peşmergenin katıldığı bilgisi aktarılan açıklamada, operasyonların IKBY Hükümeti ile Irak Federal Hükümeti arasında yapılan anlaşmaya göre devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada koalisyon ülkelerine ait savaş uçaklarının dünden beri DEAŞ hedeflerini bombaladığı ve Peşmergeye hava desteği sağladığı belirtildi. 

 

AA

 // Ömer
Türki Peşmerge güçlerine olan desteğinden kesinlikle taviz vermemeli,geri adım atmamalı. Aksine ilişkilerini dahada artırmalı. Dost ve müteffik diye güvenmekte ısrar etmekle gelinen noktayı görüyorsunuz. Sömürge eyalet bekçisi i badi bile posta koyma cesareti görüyor.bu girişim ilerde Ortadoğu'da Hakim olma Harbidır....
17 Ekim 2016 07:55
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler