YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Müslümanların Kudüs'ü ziyaret etmesi haram'
Filistin Alimler Birliği, İsrail işgalindeki Kudüs'ün Müslümanlar tarafından ziyaret edilmesinin haram olduğu yönünde fetva verdi.
'Müslümanların Kudüs'ü ziyaret etmesi haram'
13 Mart 2013 / 21:48 Güncelleme: 13 Mart 2013 / 21:51

Merkezi Gazze'de bulunan Filistin Alimler Birliğinin verdiği fetvada, ''Filistinliler dışında İsrail işgalindeki Kudüs'e seyahat etmenin ve Mescid-i Aksa'yı ziyaret etmenin şeran haram olduğu'' ifade edildi.

''İşgal altındaki Mescid-i Aksa'yı ziyaret etmemenin, ''Siyonist egemenliği tanımamak ve işgalci İsrail ile ilişkilerin normalleşmesine karşı direnmek'' anlamına geleceği bildirilen  fetvada, ''Mescid-i Aksa özgürlüğüne kavuşana kadar ümmetin çocukları arasında cihat ruhunun canlı tutulması için Kudüs'ün ziyaret edilmemesi gerekir'' ifadesine yer verdi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi de Kudüs'ün Filistinliler dışındaki Müslümanlar ve Araplar tarafından ziyaret edilmesinin haram olduğu yönünde fetva vermişti. Batı Şeria'daki Filistin Hükümeti'nin Vakıflar Bakanı Mahmud el-Habbaş ise fetvaya şiddetle karşı çıkmış ve Karadavi'ye fetvasını gözden geçirme çağrısı yapmıştı.

Söz konusu fetvanın Kuran ve sünnete aykırı olduğunu savunan Habbaş, ''Bu fetva Kudüs'ü Müslümanlardan ve İslam dünyasından izole etmeye çalışan İsrail'e yarıyor. Kudüs'ün ziyaret edilmesi şeri olarak farz, siyasi olarak ise bir gerekliliktir'' değerlendirmesinde bulunmuştu.

AA

23:53
 // Ayet Tüccarları
Bu fetva tamamen hurafe ve çıkar amaçlıdır. Sonucları; Filistinliler dünyadan tamamen izole olacak. İsrail, istediği gibi rahatça zulmüne devam edecek. Müslümanlar, artık Filistin gibi bir yerden haberdar olmayacak... Amac, Filistinlileri tamamıyla, siyonistlerin zulmüne teslim etmektir... Gerekçe; neymiş, İsrail ekonomik yönden kalkınır ve devlet olduğu kabul ediliyormuş. Bunlar kendilerine alim diyorlar. Hadi ordan!...
13 Mart 2013 23:53
22:09
 // Kenan Akkuş
Sizin o yediğiniz rüşvetin de haram olduğunu biliyormuydunuz, Ey satılmış sözde alimler!......
13 Mart 2013 22:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler