YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müslümanlar polisle terörle mücadele kitabı hazırladı
Müslümanlar polisle terörle mücadele kitabı hazırladı
30 Eylül 2014 05:18
Kanadalı Müslümanlar Ulusal Konseyi ve İslami Sosyal Hizmetler Derneği, Kanada Kraliyet Atlı Polisi ile "Teröre Karşı Birlik" adıyla 38 sayfalık el kitabı hazırladı.

Kanada'da, terör örgütlerine katılımları önlemek için farklı bir adım atıldı.

Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP, ülkenin en büyük Müslüman organizasyonlarının temsilcileriyle, başta IŞİD olmak üzere terör örgütlerine katılma eğilimini önlemek için 38 sayfalık el kitabı hazırladı.

"Teröre Karşı Birlik" başlığı ile yayımlanan kitaba RCMP ile İslami Sosyal Hizmetler Derneği (ISSA) ve Kanadalı Müslümanlar Ulusal Konseyi (NCCM) öncülük etti.

ISSA Başkanı Shahina Sıddıqi, Kanadalı Müslüman gençlerin, İslami kurallar yorumlanıp aslından saptırılarak şiddete yönlendirilmek istenmesinin, bu çalışmanın hareket noktasını oluşturduğunu söyledi.

Sıddıqi, “İslam’ın mesajlarını kes-yapıştır tekniğiyle kendi emelleri için evirip çevirenler, gençleri kendi emelleri için kandırdıkları gibi, toplumda da İslamafobi’nin yayılmasına neden oluyor” dedi.

NCCM Başkanı İhsan Gardee de el kitabının Müslümanlar hakkında yanlış bilinenleri düzelttiği gibi Kanadalı Müslümanların da sivil hayatın tüm alanlarına aktif katılımlarını teşvik eder mahiyette olduğunu dile getirdi.

Gardee, "Ayrıca bu kitap ailelerin, şiddete meyilli çocukları ile ilgili korkuları ve kaygılarına karşı nasıl hareket edeceklerine ilişkin somut adımlar sunuyor” diye konuştu.

Teröre Karşı Birlik isimli kitap, Kanada genelindeki tüm camilerde ve Müslümanlara ait toplum merkezlerinde ücretsiz dağıtılacak.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler