YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Müslüman ve Türk kanı almıyoruz"
"Müslüman ve Türk kanı almıyoruz"
12 Şubat 2014 15:00
Avusturya Kızıl Haç ( Österreichisches Rotes Kreuz ) Kuruluşunun Linz şubesinde görevli bir kadın doktorun "Müslüman ve Türk kanı almıyoruz" açıklaması, büyük tepki çekti.

Tepkilerini dile getiren Türkler kuruluşa yaptıkları maddi yardımları durduracaklarını belirtiyorlar.

Olay nasıl gelişti?

Linz İslam Cemaati adlı Müslüman kuruluşu üyeleri arasında bir etkinlik düzenleyerek kan bağışı kampanyası düzenleyip Linz Rotes Kreuz şubesine başvurdu. Ancak burada görevli kadın doktorun kan donduran cümleleriyle kapıdan geri çevrildiler.

Müslüman ve Türk kanı almadıklarını söyleyen doktora tepki gösteren dernek yöneticileri "Avusturya'da tıbbi yardım için kan, renk, dil, ırk ve din ayırımı var mı?" açıklaması yaptı.

Olayın basına yansımasıyla zor duruma düşen Linz Kızıl Haç Müdürü Christian Gabriel "Güneydoğu Avrupa ülkelerinde Hepatit B virüsü yaygın. Bu nedenle kanlarının alınması rededilmiştir" şeklinde bir açıklama yaptı. Tüm dünyada olduğu gibi Avusturya'da de alınan kanlar önce kontrolden geçirilip daha sonra kullanılıyor.

 

DHA

15:58
 // İSLAMOFOBİA
Adamlar haklı beyler! Lanet olsun böyle müslümanlığa da, benim gibi müslümanlara da. Biraz empati yapın; şiddet ve vahşet görüntülerinde sürekli, arap aksanlı ''Allahu Akbar! Allahu Akbar'' haykırışlarını duyuyoruz. Be adam video çekiyorsun bu ne Allahu Akbar'ı. Sus adam gibi videonu çek. Bir diğeri daha vahim; müslüman kılığına girmiş; selefi, el kaideci, hizbullahçı, Mossad ve CİA ajanları, tekbir getirerek insan kafası kesiyor. Bunları izleyenlerin bilinçaltında nasıl bir müslüman profili oluşur..?...
12 Şubat 2014 15:58
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler