YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müslüman öğrencilere fişleme
Müslüman öğrencilere fişleme
02 Nisan 2010 08:48
ABD'de, bir yolcu uçağını havaya uçurma girişiminde bulunan ve İngiltere'de eğitim gördüğü belirtilen Nijeryalı Abdulmuttalip'in eyleminden sonra İngiltere'de Müslüman öğrencilerin fişlendiği ortaya çıktı.

ABD'nin Detroit kentinde 2009 Noel'inde bir yolcu uçağını havaya uçurma girişiminde bulunan ve İngiltere'de eğitim gördüğü ortaya çıkan Nijeryalı Abdulmuttalib'in eyleminden sonra İngiltere'de Müslüman üniversite öğrencilerinin fişlendiği ve özel bilgilerinin CIA'e verildiği ortaya çıktı. İngiliz İndependent gazetesinin manşetten verdiği 'Binlerce Müslüman İngiliz öğrencinin bilgileri, CIA'e verilmiş' başlıklı haberde öğrencilerin evlerine baskınlar düzenlendiği de açıklandı.

GELİŞMELER ÖFKELENDİRDİ

Ülkede üniversite okuyan Zübeyir İdris adlı Müslüman öğrencinin yaşadıklarına yer veren gazete "2009'un son günlerinde ABD'nin Detroit kentine gitmekte olan uçağı hedef alan saldırı girişiminin ardından, yaklaşık bin Müslüman İngiliz öğrencinin özel yaşamlarına dair bilgilerin Amerikan istihbarat birimleri ile paylaşıldığı ortaya çıktı" ifadelerini kullanarak gelişmenin, saldırı eylemleriyle ilgisi olmayan ancak polis tarafından hedef alınan Müslüman grupları ve öğrencileri öfkelendirdiğini yazdı. (Yeni Şafak)
HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler