YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müslüman Macarlar'dan Başbakan Erdoğan'a dua
Müslüman Macarlar'dan Başbakan Erdoğan'a dua
27 Ocak 2014 15:13
Budapeşte'de Gül Baba Türbesi'nde bir araya gelen Müslüman Macarlar, Kur'an-ı Kerim okudu ve Başbakan Erdoğan'a dua etti.

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Gül Baba türbesinde bir araya gelen Müslüman Macarlar, Kur'an-ı Kerim'in Macarca mealini okudu, daha sonra Başbakan Erdoğan'a dua etti. 

Duada, Gül Baba'nın Türkler ve Macarlar arasında bir köprü görevini yerine getirdiği, gerçek manada barışın, hoşgörünün ve kardeşliğin sembolü olduğu vurgulandı. 

Müslüman olduktan sonra, İslam dininin kendilerine duanın gücünü öğrettiğini ifade eden Macarlar, ''Dua edin Beddua etmeyin'' fikrinin kendilerinde her zaman canlı kalacağını bildirdiler.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a dualarıyla destek vermek için toplandıklarını belirten Macarlar, buluşmanın Gül Baba türbesinde gerçekleşmesinin tesadüf olmadığını, Başbakan Erdoğan'ı Gül Baba'nın manevi evladı gibi gördüklerini söylediler.

Macarlar, "Dünya mazlumlarının yardımcısı olan ve halihazırda Suriye'li mültecilere kapısını açan ve onlarla ekmeğini paylaşan Başbakan Erdoğan'a şükranlarımızı sunuyoruz. Bu en güzel kardeşlik timsalidir. Gerçek dostlar zor günlerde belli olur. Erdoğan, zor günlerin dostu olduğunu tüm dünya Müslümanlarına göstermiştir'' diye konuştular.

Macar Müslümanlar, Başbakan Erdoğan'a dualarıyla destek verdiklerini, 5 vakit namazda da bunu tekrarlayacaklarını dile getirdiler.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler