YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müslüman kardeşlerden açıklama
Müslüman kardeşlerden açıklama
04 Şubat 2011 09:49
Mısır'ın en büyük muhalif hareketi Müslüman Kardeşler, ''cumhurbaşkanlığına aday olmaya hevesli olmadıklarını'' belirtti.

El Cezire televizyonunun haberine göre, Müslüman Kardeşler'in üyesi olan eski milletvekili Muhammed el Beltagi, 'Mübarek rejiminin bitmesinin ardından müzakereye hazırız. Cumhurbaşkanlığına aday olmaya veya bir koalisyon hükümetinde görevlendirilmeye hevesli değiliz'' dedi ve hükümetin örgütle ''flört ettiğini'' ifade etti.

El Beltagi, siyasi reformları görüşmeye davet eden hükümet temsilcilerinin, yasaklı örgütün parti olarak tanınacağı işaretini verdiğini söyledi.

Müslüman Kardeşler örgütü üyeleri, Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek karşıtı gösterilere katılıyor ancak gösterilerin organize edilmesinde herhangi bir rolleri olmadığını savunuyor.

Örgüt dün hükümetin görüşme davetini reddetmişti. (AA)

Yaradan ne ister???
 // ibrahim çelikoğlu
Allah yarattığı kullarının kendi,kendilerini idare şeklini ister. Zulüm eden zalimlerin elinde işkence çeken insanlar en çok acınacak,yardıma muhtaçlardır.Müslüman Kasrdeşler'de bunları göz önüne getirip düşünmeleri şarttır.Zalime alet olup milletine zulüm getirilmesine sebep olurlarsa günahın yakalayacağından şüpheleri olmasın.Demokrasiyi benimseyenlerle iyi işbirliği yapmalı ve Firavun'lardan kurtulmalıdırlar......
04 Şubat 2011 12:12
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler