YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müslüman Kardeşler yasallaştı
Müslüman Kardeşler yasallaştı
07 Haziran 2011 14:54
Mısır'da yıllardır yasaklı olan Müslüman Kardeşler örgütü, yasallaşarak "Özgürlük ve Adalet Partisi" adıyla onaylandı.

Mısır resmi haber ajansı tarafından duyurulan örgütün Özgürlük ve Adalet Partisi olarak ilan edilmesinin ardından artık parti eylülde yapılacak genel seçimlere katılacak.

Müslüman Kardeşler örgütü 1928 yılında kurulmuş ancak 1954'ten itibaren yasa dışı ilan edilmişti. Ancak güçlü bir sosyal yardım ağı kuran örgüt sağladığı büyük destekle, bağımsız adaylarla katıldığı 2005 genel seçimlerinde yüzde 20 oranında oy almıştı.

Yeni düzenlemeler uyarınca bir parti niteliği kazanması için örgüt, partisinin Müslümanlara, Hristiyanlara ve kadınlara açık olacağını ilan etmişti.

AA

gözlemlerimiz...
 // ibrahim çelikoğlu
Dünya Müslümanları yıllarca zülme uğramışlardır.İsnad edilen suç;Barbar,terörist vs..Serbest kaldıklarında görüyoruzki;Hak hukuk isteniyor.Yapılan zulüm karşısında saldırgan olmaları beklenirken,beklenen gerçekleşmiyor.Bu nasıl bir inanç?Çok zor günlerin hakkı,hukuk'u olması gerekirken,af ediliveriliyor..Biz 25 yıldır Almanya'dan döndük.İşkencenin en büyüğüne,ölümdende kötüsüne maruz kalıyoruz.Sabır ettikçe katlanıyor.Filistinlileri anlıyoruz...
07 Haziran 2011 18:33
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler