YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müslüman kadınlara özel doğum pantolonu
Müslüman kadınlara özel doğum pantolonu
27 Haziran 2015 16:31
Endonezya'da müslüman kadınların doğumda kullanabilecekleri bir pantolon üretti. Üretici, müslüman kadının erkek doktorların doğuma girmesini istememesi üzerine doğum pantolonunu icat etmiş.

Focus Online’de yer alan habere göre Malezyalı MamaPride adlı şirket, ülkedeki çok sayıda Müslüman kadının erkek doktorların doğuma girmesini istememesi üzerine doğum pantolonunu icat etmiş.

Kadının onurunu koruyacak

Haberde MamaPride adı verilen doğum pantolonunun, doğum esnasında kadının mahrem yerlerini saklayarak onurunu koruyacağı belirtiliyor. İnternet üzerinden sipariş edilebilen MamaPride 20 dolar’a satılıyor.

Habere göre, ülkedeki bazı hastaneler de MamaPride’ı dini gerekçelerle erkek doktor istemeyen kadınlara doğum esnasında sunuyor. Şirket yetkilileri, MamaPride’ı bu konuda hassas olan kadınlara yardımcı olmak amacıyla ürettiklerini, tamamen isteğe bağlı ve doktorla görüşerek kullanılabileceğini belirtiyor.

Pantolonun ön kısmında özel bölüm

Eşofmanı andıran doğum pantolonu bileklerden göbek kısmına kadar tüm uzuvları kapatıyor. Pantolonun ağ kısmında bulunan ve sadece bebeğin sığabileceği kadar açılabilen özel bölme, doğum esnasında bebeğin alınmasına imkan tanıyor.

fft2mm7078843.jpg

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler