YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müslüman evlerine nefret broşürü
Müslüman evlerine nefret broşürü
30 Temmuz 2014 11:30
ABD'nin New York kentinde bazı Müslümanların yaşadığı evlerin kapılarına İslam'a ve Müslümanlara nefret ve hakaret içeren ifadelerin bulunduğu broşürler bırakılması üzerine polis inceleme başlattı.

Brooklyn'deki Bensonhurst bölgesinde aralarında Müslüman ailelerin de yaşadığı apartman kapılarına bırakılan broşürlerde ''İslamcılar, ülkenize geri dönün. ABD sizden nefret ediyor. Siz teröristsiniz. Siz ikinci Holokostsunuz'' gibi nefret ve hakaret ifadelerinin bulunduğu bildirildi.

NY1'ın haberine göre, olayın duyulmasının ardından New York Nefret Suçları birimi broşürleri kimin bıraktığıyla ilgili inceleme başlatırken, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da yazılı bir açıklama yaparak, bunun ''utanç verici'' olduğunu belirtti.

Bensonhurst bölgesinde yaşayan İlyad Rashed ise ''Arap, Pakistan ve Bangladeşli birçok farklı toplumun yaşadığı bir yer burası. Buna benzer örnekleri 11 Eylül'ün hemen akabinde görmüştük, sonra bir daha olmamıştı'' dedi.

Olayla ilgili şu ana kadar herhangi bir gözaltı olup olmadığı ise açıklanmadı.

New York'ta geçen hafta da teravih namazı çıkışında, cami etrafında araçlarla turlayan bazı kişiler, İsrail lehine sloganlar atarak cemaate hakaretlerde bulunmuştu.

rs1-045.jpg

İslam düşmanlığı
 // Sultan İslam
Yüce ALLAH bu kafirleri ergeç cezalandıracaktır İNŞAALLAH...
30 Temmuz 2014 Çarşamba 13:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler