YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mursi'nin oğlu: "İdam kararını dikkate almıyoruz"
Mursi'nin oğlu: "İdam kararını dikkate almıyoruz"
16 Mayıs 2015 18:48
Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin oğlu Usame, Mısır mahkemesinin idam kararını "geçersiz" olarak nitelendirdi.

Usame Mursi, Mısır Ceza Mahkemesi'nin, babası Muhammed Mursi'nin "Hapishaneler baskını davası kapsamında dosyasını idam talebiyle müftüye göndermesi" kararını AA muhabirine değerlendirdi. Usame, "Söz konusu karar geçersizdir. Bu kararı önemsemiyor ve dikkate almıyoruz" dedi. 

Babasının daima güçlü ve dirençli olduğunu dile getiren Usame, "Babam, halkın iradesi ve vatanı savunmaya devam edecektir. Yakında devrimin iradesi galip gelecektir" dedi. 

Cumhurbaşkanını yargılama hakkı olmayan mahkemeyi tanımadıkları için aile fertlerinin duruşmaya katılmadığını söyleyen Usame, "İdam sehpasına ve tarihin çöplüğüne gidecek olanlar halihazırda iktidardakiler, yandaşları ile halkı günden güne yoksullaştıranlardır" diye konuştu.

 

AA

 // Rasim DUMAN
Yilmayan,egilmeyen,korkmayan,ezilmeyen, izzetinden taviz vermeyen musluman tavri ve durusudur bu. Bu vakar ve izzeti, sehide kizim Esma'nin kahraman babasinda da gorduk. Kalbimiz ruhumuz onlarla. ALLAH (C.C.) yardimcilari olsun....
16 Mayıs 2015 21:44
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler