YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mursi'den Türkiye'ye taziye mesajı
Mursi'den Türkiye'ye taziye mesajı
19 Mayıs 2014 19:05
Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi, mahkemede görüştüğü oğlu aracılığıyla Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenler için taziye mesajı gönderdi.

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen faciada şehit olan maden işçileri için taziye mesajı gönderdi.

Mursi'nin oğlu Üsame, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki kişisel hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, babasıyla bugün "Hapishaneler baskını" davasının duruşması sonrasında bir araya geldiğini ve babası Mursi'nin Soma faciası nedeniyle Türk halkına taziye mesajı gönderdiğini belirtti.

Üsame, "Mısır Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Soma maden ocağında meydana gelen elim faciadan dolayı başta Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkına başsağlığı diliyor, bu elim olaydan dolayı Türkiye halkına Allah'tan sabır ve metanet temenni ediyor" diye yazdı.

Darbeyle görevinden uzaklaştırılan Muhammed Mursi, 130 kişi ile birlikte yargılandığı "Hapishaneler baskını" adlı dava kapsamında bugün Kahire'nin doğusundaki Polis Akademesi'nde hakim karşısına çıktı. Dokuzuncusu görülen duruşma 7 Haziran'a ertelendi.

 

AA

Sağolasın Muhammed Mursi ağabey
 // Mühr-ü Süleyman
Mümin'in, Mümin'den başka dostu yok değil mi, Mursi ağabey ?
Elimizden, senin için Yaradan(cc)a sığınıp, acıyla ama inançla dua ediyor, bizce bildik bir dizeyle seslenmek, asla vazgeçme, umudunu yitirme demek istiyorum;

Sana vaadettiği günler gelecektir HAK(cc)kın,
(insaALLAH)
Belki yarın, belki yarından da yakın...

Dualarımız seninle...
19 Mayıs 2014 Pazartesi 20:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler