YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mursi'den diktatörlük açıklaması
Mursi'den diktatörlük açıklaması
23 Kasım 2012 19:17
Son aldığı kararlar nedeniyle muhalefetin "diktatörlükle" suçladığı Mısır Cumhurbaşkanı Mursi, "Gerçek muhalefetin haklarını gözeteceğiz, kiralık muhalefetin karşısında duracağız" dedi.

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Kahire'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde yaptığı konuşmada, "Mısır'da veya herhangi bir ülkede hükümeti destekleyenler ve karşıtlarının olması çok doğal. Muhalifler bizi endişelendirmiyor. İstediğimiz, hükümet karşısında hakiki ve bilinçli muhalefet olması" dedi.

"Gerçek muhalefetin haklarını gözeteceğiz, kiralık muhalefetin karşısında duracağız. Aldığımız tüm kararlar da vatanı ve Mısır halkının haklarını güvence altına almak içindir" diyen Mursi, "gerçek muhalefet" ile "halka saldıran kiralanmış baltacılar" şeklinde bir ayrım yaptı. Mursi, devletin kurumlarını korumak için eski rejim döneminde yapılan yolsuzluklara artık izin vermeyeceklerini söyledi.

"Birçok eski rejim kalıntısının ülkede karışıklık çıkarmak için çaba gösterdiğini" söyleyen Mursi, yurt dışına kaçanların "ülkeyi karıştırmak için farklı yollarla insanları kışkırttığını" ifade etti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler