YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Mursi yanlıları ve karşıtlarını öldüren kurşun aynı silahtan çıktı"
"Mursi yanlıları ve karşıtlarını öldüren kurşun aynı silahtan çıktı"
10 Aralık 2014 16:42
Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 14 sanığın yargılandığı, "İttihadiyye olayları" davasının görülmesine devam edildi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, başkent Kahire'deki Polis Akademisi'ndeki duruşmada söz alan sanıkları savunma heyeti üyelerinden avukat Ala Alemeddin, Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde 2012 yılında meydana gelen olaylardan isim vermeksizin bazı istihbarat birimlerini sorumlu tuttarak, "Mursi yanlıları ve karşıtlarını öldüren kurşun aynı silahtan çıktı" ifadesini kullandı.

Alemeddin, söz konusu iddialarına gerekçe olarak da Selefi Nur Partisi Genel Başkanı Yunus Mahyun'un o dönemde bir televizyon kanalına yaptığı, "İsrail başta olmak üzere istihbarat birimlerinin, olayların yaşandığı bölgede olduğuna dair bilgiler alıyoruz" demecini gösterdi.

Mahkeme daha sonra sanıklardan Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci'nin savunmasının dinlenilmesi için duruşmayı, 16 Aralık'a erteledi.

Kamuoyunda "İttihadiyye olayları" olarak bilinen, 2012'de "Cumhurbaşkanlığı sarayı önünde bazı kişilerin ölümüyle sonuçlanan şiddet olaylarını teşvik" suçlamasıyla açılan dava kapsamında, Mursi ve beraberindeki 14 kişi, ilk kez 4 Kasım 2013'te hakim karşısına çıkmıştı.

 

AA

Etiketler:
17:38
 // Yağız
Aynı Türkiye'de olduğu gibi üst akıl darbe istedimi olur. ülke önemli deyil üst aklın (Rothschild ailesi) kontrol edemediği liderleri bu şekilde darbelerle indiriyorlar. Mısır'da Mursi Seçimle geldi Ortadoğu da Erdoğan'la işbirliği yaptı dünyayı Yöneten üst akıl Mursiyi düşman
ilan etti ve darbeyle indirdi....
10 Aralık 2014 17:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler