YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mursi mal varlığı beyanında bulunmayı kabul etti
Mursi mal varlığı beyanında bulunmayı kabul etti
22 Mart 2014 06:16
Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, avukatlarının hazır bulunması şartıyla mal varlığı beyanında bulunmayı kabul ettiği bildirildi.

AA muhabirine konuşan Mursi'nin avukatı ve savunma heyeti üyelerinden Üsame el-Hılv, müvekkilinin, mal varlığı hakkındaki iddiaları kabul etmediğini ve kamuoyunu rahatlatmak için avukatlarının nezaretinde mal varlığı beyanında bulunmaya hazır olduğunu söyledi.

Mursi'nin, geçen Temmuz ayından bu yana malvarlığında bir değişiklik olup olmadığını bilmediğini ifade eden Hılv, "Mursi yanlış bilgi vermemek adına makul bir talepte bulunmuştur" dedi.

Hılv, Mursi'nin kaldığı hapishanede ya da yargılandığı davalarda mahkemeye çıktığı esnada mal varlığı beyanında bulunması için savcılığa 5 defa talepte bulunduklarını ancak bunların reddedildiğini söyledi.

Mısır basınında yer alan haberlerde, Mursi'nin yasa dışı yollarla kazanç elde ettiği iddialarıyla ilgili inceleme başlatıldığı öne sürülmüştü. Mursi, daha önce avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, mal varlığına ilişkin herhangi bir belirsizlik ya da yasa dışı durum olmadığını belirterek, "Mal varlığım net bir şekilde ortada, biri kirada, iki evim var" ifadesini kullanmıştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler