YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mursi ile ilgili şok edecek suikast planı
Mısır'daki askeri cunta tarafından tutuklan Muhammed Mursi hapis tutulduğu hücresinde şehit edilecek. Kamuoyuna da, “Mursi intihar etti!” asparagas haberi yayılacak.
Mursi ile ilgili şok edecek suikast planı
22 Ağustos 2013 / 15:10 Güncelleme: 22 Ağustos 2013 / 15:12

Mısır'ın meşru cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 52. gününe giren alıkonma sürecinin ne zaman noktalanacağı sorusu cevabını ararken, Milli Gazete'ye ulaşan bir bilgi, Mısır ateşine adeta benzin dökecek bir planın varlığını gözler önüne seriyor.

'İntihar etti!' yalanı yayılacak!

Plana göre Mısır'ın meşru hükümetini baskı ve şiddet yoluyla feshedip ülkede cunta idaresini kuran darbeci ordu, Mursi'yi "intihar etti" süsü vererek hapiste şehit etme planları yapıyor.

Söz konusu planın, geçtiğimiz günlerde Mısır'daki darbeye direndiği için tutuklanan 52 Mursi taraftarının cezaevine nakli sırasında, ordu güçleri tarafından katledilerek şehit edilmesi olayından esinlenildiği anlaşılıyor. Mursi'nin gözaltı süresinin cunta idaresi tarafından 15 gün daha uzatılması da gizli ve sinsi planı doğrular nitelikte.

Mursi'nin ailesi de endişeli

Mursi'nin oğlu Usame Mursi, Mısır'a bağlı RNN-Rasd yetkilileri ile yaptığı telefon görüşmesinde, babası Ensar Muhammed Mursi'den hiçbir haber alamadıklarını ve hayatından endişe duyduklarını belirtti.

Kendi durumları ile ilgili olarak açıklama yapan Usame, kız kardeşi Şeyma'nın Facebook üzerinden gelişmeleri aktardığını söyledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler