YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Münih'te PKK'ya lanet yağdı
Münih'te PKK'ya lanet yağdı
21 Eylül 2015 00:40
Binlerce kişi, Türk bayraklarıyla kenti adeta kırmızı-beyaza boyadı

Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen mitingde PKK'ya lanet yağdı. “Üç Beş Kişi”  adlı sivil inisiyatifinin düzenlediği mitinge katılan binlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ve üstlerinde kırmızı tişörtlerle kenti adeta kırmızı-beyaza boyadı. Kentteki bir çok Türk Sivil Toplum örgütünün de destek verdiği miting, kent merkezindeki Goethe meydanında başladı. Polisin yoğun önlem aldığı mitingde, vatandaşlarımız sadece Türk bayrağı taşıdılar.

ALMANCA SLOGANLAR

Kortej, kentin merkezindeki ünlü Marien meydanına varınca, katılımcılar Almanca “PKK Çocuk katili”, “Almanya finansa ediyor, PKK vuruyor” ve   “PKK çocuklarınızı uyuşturucu, çocuklarımızı sizin silahlarla vuruyor” gibi sloganlar attılar. Oktoberfest nedeniyle kentte bulunan Dünya'nın değişik ülkelerinden turistler, merakla izledikleri gösteriyi cep telefonlarıyla kaydettiler.  Göstericilerin ellerinde taşıdıkları pankartlarda ise “Terörizme karşı el ele”, “PKK:El Kaide”,  “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Yurtta sulh, cihanda sulh” ve “PKK Türkleri ve Kürtleri öldürüyor” gibi yazılar yer aldı.  

BİNLERCE KİŞİ İSTİKLAL MARŞI OKUDU

Kortej, Odeon meydanına vardığında burada şehitler için yapılan bir dakikalık saygı duruşu sonrası, yediden yetmişe binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla coşkuyla İstiklal Marşı'nı okudu. Son günlerde şehit olan polis ve askerlerin adları, memleketleriyle birlikte  tek tek okundu.  Üç Beş Kişi” sivil inisiyatifi sözcüsü Levent Ekiz yaptığı konuşmada Türkiye'de Türk-Kürt ayrımı olmadığını ve herkesin kardeş olduğuna dikkati çekerek, PKK'nın acımasız bir terör örgütü olduğunu vurguladı.

OLAY ÇIKARIMASINA İZİN VERİLMEDİ

Birkaç PKK karşıtı gösteriye gelip, katılımcıları kışkırtıp olay çıkarmak isterken,  son anda olay yerinden uzaklaştırıldı. Polisin zamanında ve kararlı tutumununu yanı sıra, gösteriyi organize edenlerin soğukkanlı tutumu herhangi bir olayın çıkmasını önledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler